Twórca Wiedźmina 3 robi symulator walki na miecze. Zobaczcie wideo

0 komentarzy

Niezależny autor gier i aktor motion capture Jakub „Kubold” Kisiel, który współtworzył między innymi Wiedźmina 3, wyjawił prace nad bijatyką Hellish Quart. Twórca pokazał wideo z gry.

Hellish Quart będzie osadzoną w XVII wieku bijatyką na miecze i szpady. Produkcja ma zadebiutować wyłącznie na PC.

Jak widzimy na poniższym zwiastunie, tytuł będzie oferować starcia jeden na jednego. Autor postanowił położyć nacisk na realizm pojedynków – przy tworzeniu gry wykorzystano technologię motion capture, by możliwie najdokładniej odzwierciedlić ruchy wojowników. Broń musi faktycznie dosięgnąć przeciwnika, by zrobić mu krzywdę, a o zwycięstwie w pojedynku może decydować pojedyncze pchnięcie.

Zadbano również o odzwierciedlenie wyglądu ówczesnych wojowników – będziemy walczyć Kozakami, Janczarzami, Muszkieterami czy Husarią, a postacie mają nosić zgodne z realiami kostiumy.

Data premiery Hellish Quart nie jest jeszcze znana. Można już dodawać tytuł do swojej listy życzeń na Steamie.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się