Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Twórca Wiedźmina 3 robi symulator walki na miecze. Zobaczcie wideo

Niezależny autor gier i aktor motion capture Jakub „Kubold” Kisiel, który współtworzył między innymi Wiedźmina 3, wyjawił prace nad bijatyką Hellish Quart. Twórca pokazał wideo z gry.

Hellish Quart będzie osadzoną w XVII wieku bijatyką na miecze i szpady. Produkcja ma zadebiutować wyłącznie na PC.

Jak widzimy na poniższym zwiastunie, tytuł będzie oferować starcia jeden na jednego. Autor postanowił położyć nacisk na realizm pojedynków – przy tworzeniu gry wykorzystano technologię motion capture, by możliwie najdokładniej odzwierciedlić ruchy wojowników. Broń musi faktycznie dosięgnąć przeciwnika, by zrobić mu krzywdę, a o zwycięstwie w pojedynku może decydować pojedyncze pchnięcie.

Zadbano również o odzwierciedlenie wyglądu ówczesnych wojowników – będziemy walczyć Kozakami, Janczarzami, Muszkieterami czy Husarią, a postacie mają nosić zgodne z realiami kostiumy.

Data premiery Hellish Quart nie jest jeszcze znana. Można już dodawać tytuł do swojej listy życzeń na Steamie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%