Premiery gier: 19-25 października 2020

Premiery gier: 19-25 października 2020
Felieton Premiery tygodnia

Kalendarz premier w październiku wygląda całkiem zachęcająco. W tym tygodniu na horyzoncie postrzelamy do demonów, karniemy się zaprzęgiem psów czy też damy łupnia Rzymianom.

Kupka wstydu czeka na kolejne pozycje do dodania? A może wszystkie gry już zdążyliście ogarnąć i czekacie na coś nowego? W jednym i w drugim przypadku mamy dla Was rozwiązanie. Wśród nadchodzących premier października znajdziemy całkiem interesujący towar, który zadowoli fanów strzelanek, przygodówek, strategii oraz survivali. W tym tygodniu przygotujcie sprzęt i kasę na 5 gorących tytułów, które pokrótce przedstawiamy poniżej.

Amnesia: Rebirth (20 października)

Platformy: PC, PS4

  • To kolejna część z cyklu survivalowych horrorów, choć nie nawiązuje do poprzednich odsłon. Tym razem wylądujemy na algierskiej pustyni. Nie wiadomo jak się tam znaleźliśmy i po co, bowiem nasza bohaterka utraciła pamięć. Ale jak to w grach bywa, nic nie dzieje się przypadkiem. Zwiedzając pustynny region natkniemy się na dokumenty i poszlaki, które pozwolą odkryć prawdę o naszej postaci. Aczkolwiek nie będzie to miły spacerek po rozgrzanym piasku. Na miejscu czekać na nas będą potwory i łamigłówki, a przede wszystkim nowa dawka strachu.

Doom Eternal: The Ancient Gods, Part One (20 października)

Platformy: PC, PS4, Xbox One

  • Tęsknicie za ubijaniem demonów z Doom Eternal? To szykujcie się na kolejny rozdział z życia Doom Slayera. Twórcy demonicznej serii FPS przygotowali rozwinięcie fabuły z podstawki w dwuczęściowym dodatku The Ancient Gods. Jest to niezależne rozszerzenie, które nie wymaga posiadania pełnej wersji gry. A w nim niemal to samo co mogliśmy zobaczyć wcześniej. Znów będziemy zabijać, miażdżyć i rozrywać na kawałeczki najróżniejsze potwory, choć kilku z nich pozbędziemy się pierwszy raz. W dodatku odwiedzimy nowe miejsca, gdzie przypomnimy sobie, jak należy bawić się z demonami.

Anno 1800: Kraina lwów (22 października)

Platformy: PC – Uplay

  • To dobry moment, by wyciągnąć z półki i zainstalować na Uplay Anno 1800. Strategia ekonomiczna za chwilę otrzyma kolejny dodatek o nazwie Kraina lwów. W grze udostępniony zostanie nowy region o charakterystycznych atrakcjach. Mowa o Afryce i tytułowych lwach. Jako że na wspomnianym kontynencie panują surowe warunki, założenie osady i jej rozbudowa będzie nieco bardziej wymagające. Kluczem do sukcesu okaże się dobrze rozplanowany system irygacji, w znacznym stopniu ułatwiający wykonywanie zadań.  

Asterix & Obelix XXL: Romastered (22 października)

Platformy: PC, PS4, Xbox One, Switch

  • Sezon na odświeżanie klasycznych tytułów wciąż trwa. W kolejce do odpalenia jest już zremasterowana wersja klasycznej platformówki 3D, Asterix i Obelix XXL. Co udało się poprawić od czasu wydania pierwowzoru? Na pewno zwrócimy uwagę na wyraźniejsze tekstury, podrasowane modele postaci i obiekty otoczenia. Także animacje ruchu i walki mają być płynniejsze. Będziemy tłuc Rzymian z większą gracją, gdyż twórcy wprowadzili trochę zmian w systemie kamer i sterowania.

The Red Lantern (22 października)

Platformy: PC, Switch

  • The Red Lantern to według mnie najciekawsza premiera tygodnia. Może dlatego, że dobrze wspominam Firewatch i The Long Dark, a nowa gra ma z nimi wiele wspólnego. Są podobne pod względem oprawy graficznej, ale też sposobu narracji i rozgrywki. Debiutancki projekt Timberline Studio również stawia na fabułę. W tym przypadku będzie to swoista przygoda na Alasce z bohaterką i jej psim zaprzęgiem. Ale nie będą to zwykłe wyścigi wzdłuż śnieżnych ostępów. Gra skupi się na rozwiązaniach survivalowych, gdzie musimy zadbać o siebie i swoje psy. Podczas rozgrywki nie zabraknie losowych wydarzeń i dylematów moralnych.   
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie