Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Premiery gier: 5-11 października 2020

Jakie gry w tym tygodniu wyjdą na PC, Xbox i PS4? Prezentujemy listę gorących premier października, które warto znać.

W obliczu nadchodzących premier należy z większym umiarem dzielić czas na granie i sen. W końcu nie damy rady zagrać we wszystko – taki żart. A skoro jesteśmy w temacie, to co się kroi w pierwszym tygodniu października? Czy warto będzie zrobić sobie przerwę ze starszymi grami na rzecz debiutantów? Raczej tak, bo do koszyczka możemy wrzucić przynajmniej kilka nowych gier – najlepsze z nich prezentuje na poniższej liście.

A Game of Thrones: The Board Game – Digital Edition (6 października)

Platforma: PC – Steam

  • Popularna planszówka z uniwersum Gry o tron zmierza do cyfrowego świata gier. Będziemy mogli powalczyć o żelazny tron w Siedmiu Królestwach, opowiadając się za jednym z głównych rodów: Lannisterami, Starkami, Greyjoyami, Martellami, Tyrellami i Baratheonami. Tak jak w serialu, podczas rywalizacji z AI lub żywymi graczami wywrzemy presję na przeciwnikach z pomocą armii (siły wojsk reprezentowane przez karty) jak i skrytych działań (planowanie sojuszy).

Baldur’s Gate III (6 października)

Platforma: PC – Steam

  • Marka Baldur’s Gate po niemal 20 latach przerwy powraca w nowej odsłonie. 3. część szykowana jest przez twórców serii Divinity, więc chyba nie musimy martwić się o jakość rozgrywki. Na początek sprawdzimy stan gry w ramach wczesnego dostępu – na fanów czeka kampania rozpisana na 25 godzin zabawy, którą można zaliczyć w pojedynkę lub w trybie kooperacji.

FIFA 21 (9 października)

Platforma: PC, Xbox One, PS4, Switch

  • Chyba nie ma takiej drugiej serii gier, która wśród graczy wywołuje tak z różnicowane emocje. Jak będzie tym razem w trakcie premiery FIFA 21? EA zapowiada sporo zmian w kwestii rozgrywki i trybów gry. Także pod kątem grafiki mamy zobaczyć delikatne modyfikacje, szczególnie w modelach postaci. Mało prawdopodobne, że nadchodzi rewolucja, jednak jej siłą napędową może okazać się rozwój gry w obszarze społeczności.

Ride 4 (8 października)

Platforma: PC, PS4, Xbox One

  • Setki motocykli, kilkadziesiąt tras, autorska sztuczna inteligencja, zwiększony poziom realizmu – Ride 4 jako symulator jednośladowców obiecuje całkiem sporo. A to nie wszystko… Wreszcie otrzymamy możliwość poprowadzenia pojazdów Yamahy, z szeroko otwartą furtką na prywatny tuning. Z taką machiną może zdobędziemy Grand Prix Polski.

Democracy 4 (6 października)

Platforma: PC – Steam

  • Jak wygląda rządzenie państwem w aktualnym systemie demokratycznym? Możemy to sprawdzić we wczesnym dostępie do Democracy 4. Jest to turowa strategia o mocno politycznym zabarwieniu, w której nadrzędnym celem jest utrzymanie się u władzy. A nie będzie to wcale łatwe. Aby utrzymać wysokie poparcie wśród obywateli zmierzymy się z fake newsami i negatywnymi skutkami manipulacji opinii publicznej.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się