Premiery gier: 26 października-1 listopada 2020

0 komentarzy

W nadchodzącym tygodniu spodziewajcie się jednej głośnej premiery i kilku niezależnych gier o dużym potencjale artystycznym. Pierwsze skrzypce zagra Ubisoft, a supportować im będą m.in. polskie studia.

Większa część społeczności graczy myśli już tylko o tym, by dorwać się do Cyberpunk 2077. I nie winię ich za to… CDPR prawdopodobnie szykuje dla nas bombę z szybkim zapłonem. Wiedzcie jednak, że to nie jedyne polskie gry, które już w tym tygodniu będziemy mogli ograć.

W nadchodzących dniach zadebiutują gry akcji TPP, horror, a także przygodówka i wyścigi. Większość z nowości to rzecz jasna gry mocno budżetowe, ale na tyle dobrze wyglądają, że zainteresowanie powinno przekroczyć koszty produkcji. Po szczegóły odsyłam do mojej listy 5 najciekawszych premier tygodnia.

Ghostrunner (27 października)

Platformy: PC, PS4, Xbox One, Switch

  • Na przystawkę proponuję polskie danie, acz wzorujące się trochę na zachodnich potrawach. Ghostrunner to cyberpunkowa wersja Mirror’s Edge, w którym to rozgrywka opiera się na parkourowych doznaniach i bezpośrednich konfrontacjach z przeciwnikami. Futurystyczny świat gry twórcy podzielili na dwie sfery (rzeczywistą i cyfrową), przez co nie grozi nam monotematyczność. Niedługo przekonamy się, czy Ghostrunner będzie idealnym przystankiem przed Cyberpunk 2077.

Pacer (29 października)

Platformy: PC, PS4, Xbox One

  • Już za chwilę dostępna będzie gra, wzorowana na pomysłach z serii WipeOut. Zasiądziemy za sterami antygrawitacyjnych bolidów, by wziąć udział w karkołomnej rywalizacji na futurystycznych torach wyścigowych. W tym przypadku umiejętności rajdowe mogą nie wystarczyć, bowiem bolidy wyposażono w broń palną, która ułatwia pozbycie się wrogów widocznych sprzed maski.

Watch Dogs: Legion (29 października)

Platformy: PC, Xbox One, PS4

  • Najgłośniejsza premiera tygodnia i jednocześnie tytuł, który ma przywrócić zaufanie do Ubisoftu. Francuzi mają dla graczy dość ciekawy plan – w nowym Watch Dogs przygotowano otwartą strukturę Londynu, misje odwołujące się do umiejętności hakowania, filmową narrację. Ciekawie zapowiada się system kontrolowania każdego NPC w mieście i opcjonalne mechaniki gry, jak np. permadeath.

Legends of Ethernal (30 października)

Platformy: PC, PS4, Xbox One, Switch

Powiedzieć, że to Dark Souls w wersji dziecięcej to lekka przesada, lecz koncepcja gry jest całkiem podobna. W dwuwymiarowej platformówce nacisk położono na eksplorację i walkę z ogromnymi bossami. W trakcie wędrówki po ręcznie rysowanym świecie natkniemy się także na nieskomplikowane zagadki. Rozgrywkę urozmaici dostępny system craftingu, który odblokowuje niektóre z bardziej zaawansowanych rozwiązań w grze.

Cthulhu: Books of Ancients (31 października)

Platformy: PC – Steam

  • Kolejny i zarazem ostatni polski akcent na naszej mapie premier to horror inspirowany twórczością Lovecrafta. Jako detektyw zbadamy sprawę zaginięcia 6-tki dzieci. Nie będzie to jednak typowe śledztwo. Podziwiając świat z pierwszej perspektywy dostrzeżemy ingerencję starożytnych demonów z mitologii Cthulhu. Odkrywanie kolejnych poszlak zmusi bohatera do przełamania własnych poglądów na temat życia i świata.

Jak Wam się podobają nadchodzące premiery gier? Na coś się skusicie, czy jednak odkładacie hajs na premierę Cyberpunk 2077?

Grzegorz Rosa

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się