Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Premiery gier: 26 października-1 listopada 2020

W nadchodzącym tygodniu spodziewajcie się jednej głośnej premiery i kilku niezależnych gier o dużym potencjale artystycznym. Pierwsze skrzypce zagra Ubisoft, a supportować im będą m.in. polskie studia.

Większa część społeczności graczy myśli już tylko o tym, by dorwać się do Cyberpunk 2077. I nie winię ich za to… CDPR prawdopodobnie szykuje dla nas bombę z szybkim zapłonem. Wiedzcie jednak, że to nie jedyne polskie gry, które już w tym tygodniu będziemy mogli ograć.

W nadchodzących dniach zadebiutują gry akcji TPP, horror, a także przygodówka i wyścigi. Większość z nowości to rzecz jasna gry mocno budżetowe, ale na tyle dobrze wyglądają, że zainteresowanie powinno przekroczyć koszty produkcji. Po szczegóły odsyłam do mojej listy 5 najciekawszych premier tygodnia.

Ghostrunner (27 października)

Platformy: PC, PS4, Xbox One, Switch

  • Na przystawkę proponuję polskie danie, acz wzorujące się trochę na zachodnich potrawach. Ghostrunner to cyberpunkowa wersja Mirror’s Edge, w którym to rozgrywka opiera się na parkourowych doznaniach i bezpośrednich konfrontacjach z przeciwnikami. Futurystyczny świat gry twórcy podzielili na dwie sfery (rzeczywistą i cyfrową), przez co nie grozi nam monotematyczność. Niedługo przekonamy się, czy Ghostrunner będzie idealnym przystankiem przed Cyberpunk 2077.

Pacer (29 października)

Platformy: PC, PS4, Xbox One

  • Już za chwilę dostępna będzie gra, wzorowana na pomysłach z serii WipeOut. Zasiądziemy za sterami antygrawitacyjnych bolidów, by wziąć udział w karkołomnej rywalizacji na futurystycznych torach wyścigowych. W tym przypadku umiejętności rajdowe mogą nie wystarczyć, bowiem bolidy wyposażono w broń palną, która ułatwia pozbycie się wrogów widocznych sprzed maski.

Watch Dogs: Legion (29 października)

Platformy: PC, Xbox One, PS4

  • Najgłośniejsza premiera tygodnia i jednocześnie tytuł, który ma przywrócić zaufanie do Ubisoftu. Francuzi mają dla graczy dość ciekawy plan – w nowym Watch Dogs przygotowano otwartą strukturę Londynu, misje odwołujące się do umiejętności hakowania, filmową narrację. Ciekawie zapowiada się system kontrolowania każdego NPC w mieście i opcjonalne mechaniki gry, jak np. permadeath.

Legends of Ethernal (30 października)

Platformy: PC, PS4, Xbox One, Switch

Powiedzieć, że to Dark Souls w wersji dziecięcej to lekka przesada, lecz koncepcja gry jest całkiem podobna. W dwuwymiarowej platformówce nacisk położono na eksplorację i walkę z ogromnymi bossami. W trakcie wędrówki po ręcznie rysowanym świecie natkniemy się także na nieskomplikowane zagadki. Rozgrywkę urozmaici dostępny system craftingu, który odblokowuje niektóre z bardziej zaawansowanych rozwiązań w grze.

Cthulhu: Books of Ancients (31 października)

Platformy: PC – Steam

  • Kolejny i zarazem ostatni polski akcent na naszej mapie premier to horror inspirowany twórczością Lovecrafta. Jako detektyw zbadamy sprawę zaginięcia 6-tki dzieci. Nie będzie to jednak typowe śledztwo. Podziwiając świat z pierwszej perspektywy dostrzeżemy ingerencję starożytnych demonów z mitologii Cthulhu. Odkrywanie kolejnych poszlak zmusi bohatera do przełamania własnych poglądów na temat życia i świata.

Jak Wam się podobają nadchodzące premiery gier? Na coś się skusicie, czy jednak odkładacie hajs na premierę Cyberpunk 2077?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%