Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

1 komentarz

Premiery gier: 12-18 października 2020

W tym tygodniu październikowe premiery gier będą dość zróżnicowane. Wolnymi wieczorami będziemy obgryzać paznokcie ze strachu lub tworzyć w głowie misterne plany podboju świata.

Liczyliście na to, że październik będzie spokojnym miesiącem? Muszę Was zmartwić, bo nawet niedzielny gracz może powiększyć w tym tygodniu swoją kupkę wstydu o nowe tytuły.

Na PC, PS4 i Xbox pojawi się kilka gier, których zadaniem jest kradzież wolnego czasu. Na jakie premiery warto zwrócić uwagę? Mamy dla Was listę najlepszych gier, potrafiących chyba zaspokoić potrzeby choćby wymagającego gracza. Będzie coś z horroru, strategii, a nawet znajdzie się sympatyczna przygodówka. Zapraszamy do lektury…

Remothered: Broken Porcelain (13 października)

Platforma: PC, PS4, Xbox, Switch

  • Horrorów nigdy dość? To zapraszamy do pensjonatu Ashmann Inn. W grze wcielimy się w dziennikarkę Rosemary Reed, która będzie kontynuować śledztwo z pierwszej części gry. Historia jednakże będzie dotyczyć także losu dwójki dziewcząt, chcących wydostać się z ponurego hotelu. I mają ku temu powód – wśród obsługi hotelowej i gości są osoby o dyskusyjnej moralności, jak również zagadkowy stwór o nazwie Porcelain. Podobnie jak w serii Outlast częściej będziemy uciekać, chować się po szafach i drżeć ze strachu niż stawać oko w oko z realnym zagrożeniem.    

Torchlight III (13 października)

Platforma: PC, PS4, Xbox

  • Dobre hack’slashe można policzyć na palcach jednej ręki i z pewnością zaliczymy do nich serię Torchlight. Czy najnowsza część sprawi podobną radość fanom gatunku? Twórcy nie zamierzają wprowadzić rewolucji, więc powinniśmy ze spokojem wypatrywać nowej przygody. A w niej nie zabraknie ani pierwiastka fantasy, ani komiksowej oprawy. Cechą szczególną serii był humorystyczny klimat, toteż oby i tym razem jej autorom starczyło pomysłów na żarty i niezbyt poważne intrygi w świecie wypełnionym najróżniejszymi potworami.   

Age of Empires III: Definitive Edition (15 października)

Platforma: PC – Steam

  • Chyba nie ma takiej osoby, która nie słyszała o serii Age of Empires. A jeśli jest ktoś taki, to będzie mógł przekonać się, dlaczego kilkadziesiąt lat temu miliony osób zagrywało się w nią od rana do wieczora. Studio odpowiedzialne za remastery dwóch poprzednich części raz jeszcze przygotowało dla graczy remaster strategii w podrasowanej oprawie graficznej i z usprawnioną mechaniką gry. Aczkolwiek rdzeń rozgrywki pozostał nienaruszony – będziemy eksplorować mapę starając się pozyskać cenne surowce do budowy osady, a przy okazji stoczymy niezliczoną ilość walk z agresorami, którzy mają ten sam cel, co gracz – podbój Ameryki!  

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice (15 października)

Platforma: PC – Steam

  • Studio Crazy Bunch chce nas przekonać, że moda na przygodówki point-n-click o Larrym Lafferze jeszcze nie minęła. Do zapoznania się z ich grą zachęcić ma przede wszystkim ręcznie rysowana oprawa graficzna, specyficzny humor i historia podstarzałego podrywacza. A co nowego u niego? Larry po wielu latach poszukiwań znalazł tą jedną jedyną i lada chwilą miał skonsumować swój związek. Lecz los chciał, że jego wybranka zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach, a my w tej sytuacji postaramy się doprowadzić do ich ślubu. 

Aquanox: Deep Descent (16 października)

Platforma PC – Steam

  • Deep Descent to już czwarte podejście do serii gier, w której możemy zasiąść za sterami łodzi podwodnych. Zanurzymy się w świecie wyjątkowym, w którym tło dla fabuły stanowi morska głębia. A tam czeka na nas sporo misji fabularnych związanych z eksploracją i walką o przetrwanie pod wodą. Aby pożyć jak najdłużej będziemy musieli inwestować w lepsze pojazdy i uzbrojenie łodzi. Warto zwrócić uwagę na to, że Aquanox nigdy wcześniej nie był tak ładny i zaawansowany pod kątem rozgrywki. Najnowszą część napędza silnik Unreal Engine 4, i to dzięki niemu możemy liczyć na podwodne doświadczenia w bardziej realistycznej oprawie.   

I jak, macie swoich faworytów na ten tydzień?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się