Amnesia: Rebirth – zwiastun z datą premiery gry od mistrzów horroru

Poznaliśmy datę premiery Amnesia: Rebirth. Nowe dzieło Frictional Games pojawi się na komputerach osobistych i PlayStation 4.

Pierwsza część Amnesii do dziś jest uznawana przez wielu za najlepszy horror w historii gier wideo. Mroczny Obłęd nawet dziś potrafi solidnie przestraszyć, więc oczekiwania wobec nowej części gry są bardzo wysokie i bynajmniej nie zaniżyła ich inna, równie wysoko oceniana gra Frictional Games – SOMA.

Studio opublikowało zwiastun swojej nadchodzącej produkcji, w którym nareszcie ujawniono datę premiery Amnesia: Rebirth. Gra zadebiutuje na rynku 20 października i dostępna będzie na komputerach z systemami Windows, Linux i macOS, a także konsoli PlayStation 4.

Amnesia: Rebirth zamienia zamkowe lochy na pustynne ruiny, co zdecydowanie nada serii świeżości. Fragmenty rozgrywki ukazane w materiale zwiastują małą ewolucję doskonale znanej graczom formuły. Protagonista eksploruje opustoszałe lokacje, rozwiązuje zagadki, chowa się przed potworami i – co najważniejsze – popada w obłęd. Innymi słowy, Frictional Games w pigułce.

Choć od strony klimatu i formuły zabawy tytuł prezentuje się świetnie, to wielu graczy z pewnością nie spodoba się dość przestarzała oprawa graficzna. Produkcja działa na podrasowanej wersji dziesięcioletniego silnika i niestety, widać to w każdej sekundzie zwiastuna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: