Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Premiera PS5 w 2021 roku, sprzęt może być hybrydą jak Switch

Premiera PS5 to temat powracający na łamy naszego serwisu jak bumerang. Tym razem nie chodzi jednak o przecieki, niepotwierdzone informacje od insider’ów i ploteczki. Na temat premiery PlayStation 5 wypowiedział się – choć skromnie – sam prezes Sony Interactive Entertainment.

Wcześniejsze szacunki odnośnie premiery PS5 – głównie analityków branży – wskazywały na lata 2019-2020. Taki okres pojawiał się najczęściej w wypowiedziach tych, co się znają, lecz oczywiście to tylko przypuszczenia. Dosłownie wczoraj pisaliśmy o procesorze, który najpewniej znajdzie się na pokładzie PlayStation 5, co jeszcze bardziej podsyciło apetyt na szybką premierę nowego sprzętu. Czy jednak Sony ma zamiar spieszyć się z PlayStation 5 tak bardzo, jak chciałaby tego branża i niektórzy gracze? Premiera PS5 jest prawdopodobnie bardziej odległa niż sądzimy.

Premiera PS5 w 2021 roku, twierdzi Sony

Kiedy PlayStation 5? Sprzęt zadebiutuje w 2021 roku – wynika z wypowiedzi Johna Kodery, prezesa Sony Interactive Entertainment. Wniosek wypływa ze słów, jakie prezes SIE wypowiedział podczas spotkania z grupą dziennikarzy.

Wykorzystamy następne trzy lata, aby przygotować się na kolejny krok, zebrać siły i z impetem wskoczyć w przyszłość – powiedział Kodera (cytujemy za Wall Street Journal).

Jak zatem widać, prezes Sony daje firmie trzy lata na przygotowanie się do premiery PlayStation 5. Jeśli taki termin rzeczywiście się urealni, oznaczać to będzie, że cykl życia PlayStation 4 potrwa aż 8 lat!

PlayStation 5 będzie konsolową hybrydą?

Już Nintendo Switch udowodniło, że połączenie grania mobilnego ze stacjonarnym ma sens i dobrze się sprzedaje. Możliwe zatem, że Sony podąży podobną ścieżką. John Kodera wspomniał, że Sony szuka sposobów na większą integrację mobilności z rodziną PlayStation i ponoć nie chodzi o dedykowanego ku temu handhelda. Prezes SIE mówi o szerszej perspektywie i jednocześnie podkreśla wagę usług sieciowych.

Zapewne PlayStation 5 połączy w jakiś sposób granie mobilne ze stacjonarnym, lecz czy będzie to rozwiązanie sprzętowe (jak w Nintendo Switch) czy związane z usługami pozwalającymi przenosić rozgrywkę z TV na ekrany smartfonów oraz tabletów? A może mocna ekspansja PlayStation Now? Jest kilka opcji, póki co możemy bawić się w zgadywanki.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%