Nowa funkcja PlayStation 5. Gracze ją wyśmiali…

PlayStation 5
Newsy PS5

Sony ogłosiło, że konsola PlayStation 5 otrzyma nową funkcję. Omawiana opcja udostępniona graczom w formie aktualizacji nie spotkała się jednak z dużym entuzjazmem. Zamiast radości, fani zareagowali na tę informację śmiechem i zgryźliwością. Cóż, chyba nie tego oczekiwało Sony… O jakiej funkcji mowa?

PlayStation 5 – nowa funkcja wywołała śmiech wśród graczy

Obecna generacja konsol jest nieco kontrowersyjna. Gracze często narzekają choćby na brak dużych premier od deweloperów first party i nie ma się czemu dziwić. PS5 nie otrzymało na przykład nowego Uncharted, Killzone czy dedykowanej części serii God of War. Jasne, mamy jeszcze świeże Stellar Blade czy Rise of the Ronin z marca, ale to dla graczy zdecydowanie zbyt mało. Tym bardziej że “nowe” konsole są z nami od 2020 roku. Nie zmienia to jednak faktu, że sprzet Sony jest po prostu dobry. Ale nie idealny.

Do ideału trochę brakuje, czego dowodem mogą być prośby fanów o wprowadzenie niektórych funkcji do systemu konsoli. Ten otrzyma wkrótce coś zupełnie nowego, jednak wieści przekazane przez Sony niekoniecznie uradowały miłośników japońskiej konsoli. Okazuje się bowiem, że PlayStation 5 otrzyma aktualizację, dzięki której możliwa będzie gra zdalna na urządzeniach Chromecast i telewizorach z Google TV.

Zobacz: PS5 Pro o 227% potężniejsze od bazowego modelu

Gra zdalna pozwoli na strumieniowe przesyłanie obrazu gry z konsoli na inny telewizor lub urządzenie mobilne. Pod oczywistym warunkiem, jakim jest dobre połączenie internetowe. Gracze szybko wyśmiali informację o nowej funkcji. Niektórzy pisali, że mając PlayStation od lat, jeszcze nigdy nie grali na telewizorze, co jest oczywistym przytykiem do funkcji obsługiwanej przez TV.

Comment
byu/SweetyGonzalez from discussion
inPS5

Bardziej merytoryczne komentarze wskazują na problem związany z jakością obrazu. O ile granie na telefonie może mieć sens, to każdy większy ekran będzie prezentować brzydkiej jakości rozdzielczość. A skoro mamy grać na PS5 w swoim domu (na innym telewizorze), to równie dobrze można konsolę przesunąć w pożądane miejsce.

Źródło: gamingbible.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie