PlayStation 5 liderem w Europie. Katastrofalny wynik Xboksa

PlayStation może otrzymać nową grę Xbox | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S

W sieci pojawiły się dane sprzedażowe konsol za marzec tego roku. Chociaż dotyczą one jedynie kontynentu europejskiego, to i tak wiele mówią o pozycji poszczególnych maszynek do grania. Obecnie PlayStation znacząco góruje nad Xboksem i Microsoftem. Ba, konsola “zielonych” zajmuje dopiero trzecie miejsce w rankingu sprzedaży poprzedniego miesiąca. Nie jest dobrze.

PlayStation czy Xbox? Sony wyraźnie w przewadze

Jaka konsola sprzedaje się najlepiej? Jeżeli chodzi o Europę, to pojawiły się nowe dane. Te opublikował serwis VGChartz i dotyczą one poprzedniego miesiąca tego roku. W minionym marcu na europejskim rynku bezwzględnie królowało Sony ze swoim PlayStation 5. Na drugim miejscu znalazł się leciwy już sprzęt, czyli wydane w 2017 roku Nintendo Switch innego japońskiego giganta. Xbox Microsoftu uplasował się dopiero na trzeciej pozycji. Co ważne, mowa o obydwu wersjach, czyli X oraz S.

Tak prezentują się konkretne dane:

  1. PlayStation 5 – 370 659 egzemplarzy
  2. Nintendo Switch – 186 915
  3. Xbox Series X|S – 84 683

Taki wynik jest dla Sony i Microsoftu niezbyt zadowalający. Japończycy znacząco przeliczyli się z estymowaną sprzedażą wersji Slim. Ta nie cieszy się aż taką popularnością. Być może wynika to z faktu nadchodzącej odsłony Pro. Wielu graczy wstrzymuje się z zakupem swojej “piątki” i czeka na faktycznie mocniejszą wersję. A Xbox jest w Europie po prostu słaby.

Zobacz: Co nowego w Xbox Game Pass?

Najlepiej w tym wszystkim wypada Nintendo. Oni nadal są w stanie sprzedaż lekką ręką prawie 200 tysięcy konsol, które mają już dobre 7 lat na karku. Mieć taki luz w życiu, to by było coś.

Źródło: VGChartz

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie