PlayStation może zacząć współpracę z kolejnym studiem. Gry-usługi od Sony coraz bliżej

nowe gry na PS4 i PS5 - logo PlayStation
PS5

PlayStation już od jakiegoś czasu zwraca się w kierunku gier-usług. Nowe plotki tylko rozgrzewają ten temat, gdyż firma mogła nawiązać współpracę z Gravity Well.

Studio Gravity Well złożone jest m.in. z byłych pracowników Respawn Entertainment, czyli twórców choćby Titanfalla czy Apex Legends.

PlayStation rozszerza swoją działalność

Internauci mają własne przemyślenia na temat kolejnych studiów, które wejdą we współpracę z PlayStation. Mają one sporo sensu i mogą wskazywać, że Sony faktycznie coraz mocniej zwraca się w kierunku gier-usług. Dodajmy, że różni deweloperzy pracują nad 10 pozycjami tego typu. Niektórzy jednak wydają z tego powodu niezwykle szczęśliwi

Zapewne wielkimi krokami zbliża się ogłoszenie współpracy Sony z nowym studiem Gravity Well, złożonym m.in. z twórców Titanfall czy Apex Legends. Obydwie produkcje (z nastawieniem na Apex) dały się poznać jako wspomniane gry-usługi, więc ambitny plan wydawcy może doczekać się rychłej realizacji.

Na stronie twórców znajdziemy krótki opis tego, co planują. Brzmi niczym potwierdzenie nawiązania współpracy z PS.

W przypadku naszej pierwszej gry AAA nawiązaliśmy współpracę z dużym zachodnim wydawcą, tworząc oryginalne IP. Nie zdradzimy nic więcej o tej grze, ale jesteśmy podekscytowani, że pokażemy ją wam w przyszłości.

– komunikat na stronie studia

Oczywiste jest, iż wspomnianym „dużym zachodnim wydawcą” może być właśnie Sony. Firma ostatnio podjęła kooperację z Deviation Games, Haven oraz Firewalk Studios i zakupiła Bungie, czyli dość znanych pionierów gier-usług. Do tego uważni internauci zauważyli, iż John Sanders z PlayStation Studios zaczął obserwować na Twitterze obydwu założycieli Gravity Well wkrótce po tym, gdy ogłoszono współpracę z Deviation Games. Akurat w tym samym momencie, gdy zaczął obserwować także i CEO z Firewalk Studios…

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie