PlayStation się rozkręca. 10 gier-usług w produkcji

PlayStation Showcase 2021 - gry
PS4 PS5

PlayStation potwierdziło na spotkaniu z inwestorami, że przygotowuje aż 10 gier-usług przeznaczonych dla swoich platform. Firma planuje wydawać je w ciągu kilku najbliższych lat.

Wspomniana dziesiątka produkcji ma ukazać się do końca marca 2026 roku, a więc jeszcze na bieżącej generacji konsol. Najpewniej we wszystkie z nich zagramy na PS5, choć niewykluczone, że niektóre pojawią się też na innych platformach.

W przygotowaniu każdej z gry ma pomóc doświadczenie przejętego niedawno przez Sony studia Bungie, które aktualnie nadal rozwija szalenie popularne Destiny 2. Deweloperzy mają służyć radą przy produkcji nowych tytułów z segmentu live service. Oczywiście niewykluczone, że samo Bungie również tworzy zupełnie nową grę-usługę.

Wiemy, że jedną ze wspomnianych dziesięciu gier jest najpewniej sieciowa produkcja osadzona w świecie The Last of Us. Wcześniej zakładano, że będzie to mniejszy projekt, ale teraz wszystko wskazuje na to, że to pełnoprawna pozycja multiplayer.

Możliwe, że nad grą mającą rozwijać się latami pracuje też studio Firesprite. Wiemy, że tytuł multiplayer tworzy również Insomniac Games, a projekt z elementami rozgrywki sieciowej szykuje także Bend Studio.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie