Sony przedstawia nowe studio. Zespół pracuje nad grą na PS5

Nowe gry PS4 PS5 - logo PlayStation
PS5

Sony zaprezentowało nowe studio prowadzone przez Jade Raymond. Zespół składa się z doświadczonych deweloperów i pracuje nad grą dla PlayStation 5.

PlayStation skorzystało na zamknięciu studiów pracujących dla Google Stadia. Słynna producentka, Jade Raymond ogłosiła, że rozpoczyna współpracę z Sony i zaprezentowała nowe studio.

Sony prezentuje studio Haven

Jade Raymond podzieliła się wpisem na blogu PlayStation. Studio Haven składa się w dużej mierze z wieloletnich przyjaciół producentki, z którymi produkowała wcześniej gry.

Haven to niezależny zespół z Montrealu, który pracuje teraz nad nową marką dla PlayStation. Nie podano większej ilości szczegółów odnośnie produkcji, bo jest jeszcze na to o wiele za wcześnie. Możliwe, że rzeczony tytuł to gra skierowana wcześniej na Stadię, która nie doczekała się ukończenia przez decyzje o zamknięciu studiów Google.

Chcemy tworzyć światy, w których gracze mogą uciec, dobrze się bawić, wyrazić siebie i znaleźć społeczność. Zamierzamy przelać naszą pasję w projekt. Chcemy stworzyć coś cudownego, co ludzie będą mogli doświadczyć. Ponieważ wierzymy w moc gier, które mogą wnieść radość do życia ludzi. Sony też tak uważa. Ich zaangażowanie w dążenie do doskonałości jest niezrównane. Dlatego też nie mogłabym być bardziej szczęśliwa z ich pomocy i wsparcia.

– pisze Jade Raymond

Raymond to jedna z najbardziej rozpoznawalnych producentek w branży. Możecie kojarzyć ją z pracy nad Watch Dogs, Star Wars Battlefrons II i pierwszymi odsłonami Assassin’s Creed. Dodatkowo przed założeniem Haven pracowała dla Google w jednym ze studiów opracowujących gry na Stadię.

Póki co wiemy tylko o kilku deweloperach, którzy również pracują w Haven. Jak podaje PushSquare, zespół składa się aktualnie z dawnych pracowników Electronic Arts i Ubisoftu. W niedalekiej przyszłości powinniśmy poznać więcej szczegółów odnośnie studia, ale już teraz wiemy, że pracują w nim weterani. O sprawie wypowiedziało się paru przedstawicieli branży.

Branża reaguje na nowe studio Sony

Twórca pierwszych odsłon God of War, David Jaffe, podkreślił, że decyzja Raymond o przejściu do Sony jest w pełni uzasadniona. Według niego, producent mocno wspiera swoich deweloperów, a sam Jaffe już wcześniej sugerował, że PlayStation szykuje kilka nowych studiów.

Jade Raymond ląduje na Playstation. I po raz kolejny powtarzam: inni wydawcy zaoferują ci księżyc, ale nie pomogą ci zbudować statku, który pozwoli się tam dostać. Sony może i konsekwentnie to robi, ponieważ zarządza procesem twórczym lepiej niż ktokolwiek inny w branży.

– komentuje David Jaffe na Twitterze

Jade Raymond otrzymała również gratulacje od szefa Xbox, Phila Spencera, oraz reżysera nowego God of War – Cory’ego Barloga. Zobaczymy, co takiego przygotuje nam Haven.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie