PlayStation w końcu ogłasza State of Play. Wydarzenie już w tym tygodniu

PlayStation State of Play już w tym tygodniu. Oto szczegóły
Newsy PS4 PS5

Czekaliśmy zadziwiająco długo, ale nowe PlayStation State of Play odbędzie się w tym tygodniu. Nie nastawiajcie się jednak na wielki event.

Sony milczy, milczy i milczy. I to od dawna. W zasadzie od premiery God of War Ragnarok nie dostaliśmy nawet konkretnych informacji dotyczących przyszłości PS5. Obecnie potężna konsola może i faktycznie potrafi sporo, ale co z tego, skoro nawet nie ma gier, aby się o tym przekonać? Bieda straszna, ale sytuacja ma zmienić się w czerwcu. Wszyscy chyba liczymy, że PlayStation zrzuci wtedy swoje największe bomby.

State of Play od PlayStation już zaraz!

Do tego czasu trzeba jednak trochę poczekać. W jaki sposób najlepiej zabić potencjalną nudę? Możecie choćby obejrzeć dopiero zapowiedzianą transmisję State of Play! Niestety nie ma sensu liczyć na “wielkie wydarzenie”, bo to zdecydowanie bardziej kameralna impreza. Jak na razie potwierdzono obecność jednej tylko gry. No ale to przynajmniej potencjalny hicior.

Od momentu, gdy Final Fantasy XVI zadebiutowało na naszym pokazie PlayStation 5 w 2020 roku, fani na całym świecie z niecierpliwością czekali na szczegóły dotyczące mrocznej scenerii fantasy, potężnych Eikonów i dominatorów, którzy je zamieszkują, a także błyskotliwego systemu walki, o którym mówiły wczesne trailery. Mamy przyjemność ogłosić, że w tym tygodniu w State of Play zajmiemy się tym wszystkim i nie tylko. Zapraszamy na żywo na Twitch lub YouTube 13 kwietnia o 14:00 PT / 17:00 ET / 11:00 CEST, a następnie przygotujcie się na premierę Final Fantasy XVI na PS5 22 czerwca.

– czytamy na blogu PlayStation

Liczymy na to, że jednak Sony pokaże coś więcej, ale nie znamy konkretów. Wiemy za to, że wydarzenie transmitowane będzie na Twitchu i YouTube od godziny 23:00 czasu polskiego 13 kwietnia 2023 roku.

Przy okazji warto przypomnieć, że nowe Final Fantasy zapowiada się na kontrowersyjną grę. Tytuł od Japończyków ze Square Enix krytykowano już m.in. za rasizm czy brak wyjaśnienia kwestii wydania PC. No ale dostaniemy za to polską lokalizację!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie