Niedługo poznamy przyszłość PS5? “Początek drugiej fazy PlayStation 5”

PlayStation wymusiło na studiach tworzenie
Newsy PS4 PS5

Znany insider Jeff Grubb twierdzi, że w czerwcu odbędzie się kolejne PlayStation Showcase, tym razem o olbrzymiej skali i z wieloma zapowiedziami oraz pokazami gier na PS5.

Nie wiem, jak Wy uważacie, ale dla mnie jak na razie obecna generacja sprzętu do grania do trochę falstart. Konsole są już na rynku od lat, ale nowych gier ekskluzywnych na nie ze świecą szukać. Sony ociąga się jak nigdy i od paru miesięcy tak naprawdę nie mamy nawet pojęcia, jakie premiery szykują ich studia. Z Microsoftem jest podobnie, choć w tym przypadku wiemy, co nas czeka. No dalej, ruszcie się, wielcy wydawcy, bo się zanudzimy na śmierć!

Wychodzi na to, że niepewność może się skończyć, a przynajmniej chwilowo. Gdy E3 2023 oficjalnie odwołano, możemy śmiało założyć, że wielu wydawców i potencjalnych wystawców szykuje swoje własne wydarzenia gamingowe. Odbędzie się też Summer Game Fest, więc z pewnością źle nie jest. Wiemy, że przed nami pokaz Microsoftu, a także Ubisoft Forward. Co z PlayStation?

Zdaniem znanego insidera Jeffa Grubba, PlayStation Showcase ma odbyć się w czerwcu, a konkretnie – przed Summer Game Fest. Start tego wydarzenia zaplanowano na 8 czerwca. Oznacza to, że już w pierwszym tygodniu czerwca doczekamy się Showcase od Sony. To, rzecz jasna, nieoficjalne informacje, ale od wiarygodnego źródła.

Czego można się spodziewać? W sumie to nikt tego do końca nie wie. Naughty Dog prawie na pewno pokaże samodzielną grę multiplayer The Last of Us, a Insomniac zaprezentuje Marvel’s Spider-Man 2. Wcześniejsze przecieki wskazują na to, iż ma to być “gigantyczne wydarzenie, które ma zapoczątkować drugą fazę PS5”, więc oczekiwania są naprawdę wysokie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie