Przełom dla polskich graczy. Wydawca Final Fantasy XVI potwierdza wyjątkową wiadomość

Final Fantasy XVI na PS5 taniej w sklepie Gamefinity
Newsy PS5

Cenega została polskim wydawcą Final Fantasy XVI. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, iż gra ma dostać polską wersję językową, choć nie liczcie na dubbing.

Tego się nie spodziewaliśmy. Po raz pierwszy w historii istnienia cenionego cyklu gier jRPG od Square Enix, nowa odsłona otrzyma polską wersję językową. Plotki na ten temat pojawiały się już wcześniej, ale były właśnie tym – plotkami. Teraz się to zmieniło, bo dostaliśmy oficjalne potwierdzenie od wydawcy.

Final Fantasy XVI po polsku!

Tym, co ciekawe, została Cenega. Firma jest dystrybutorem potencjalnego hitu Square Enix na rynek polski, węgierski, czeski i słowacki. Najważniejszą informacją jest jednak ta, wedle której Final Fantasy XVI otrzyma polską lokalizację. Wiemy, że chodzi o napisy, więc nie ma co liczyć na dubbing. Patrząc jednak na swego rodzaju “niszę”, jaką jest Polska dla gier jRPG, jest to i tak naprawdę świetna wiadomość.

Cenega, oficjalny partner Square Enix w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech, z przyjemnością informuje, że do planu wydawniczego firmy trafiła gra FINAL FANTASY XVI. Tytuł ukaże się 22 czerwca w wersji standardowej oraz Deluxe na konsolach PlayStation 5 po raz pierwszy również w polskiej wersji językowej (napisy).

– czytamy w informacji prasowej

Gra, jak zresztą już wiecie, ukazać się na 22 czerwca 2023 roku. Co ciekawe, stosowna adnotacja dotycząca polskiego języka pojawiła się także w rodzimych sklepach z grami.

Na razie wiemy, iż tytuł ukaże się na PS5, a kwestia wydania PC na razie owiana jest tajemnicą. Producent gry w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził jednak, że “można kupić sobie konsolę”, co jest radą dość sensowną, ale niekoniecznie adekwatną. Mimo wszystko trzymamy rękę na pulsie i jeżeli informacja o wydaniu na “blaszaki” się pojawi, z pewnością o tym doniesiemy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie