Kolejna gra z PlayStation może ukazać się na PC? Wiele na to wskazuje

Ratchet & Clank: Rift Apart może doczekać się portu na PC
PC PS4 PS5

Kolejna gra z PlayStation może ukazać się na PC. Aktualizacja pakietów z zawartością na SteamDB wskazuje na rychłą premierę. Albo chociaż zapowiedź.

Sackboy powraca? Być może. Miejmy nadzieję!

Kolejna gra z PlayStation na PC

Sackboy: A Big Adventure to wydana na PS4 i PS5 samodzielna pozycja będąca spin-offem popularnego cyklu LittleBigPlanet. Tym razem mogliśmy wcielić się w tytułowa bohatera w konwencji pełnego 3D i razem z nim przemierzać fantastyczną krainę. Gra, rzecz jasna, reprezentowała gatunek zręcznościówek. Może i nie okazała się olbrzymim hitem, ale zdobyła wiele pozytywnych not ze strony recenzentów, jak i graczy.

Wiele wskazuje na to, że Sackboy ukazać się może również na PC! Oczywiście komputerowi gracze zapewne chętniej przyjęliby pełnoprawne LittleBigPlanet, niemniej samodzielny spin-off to i tak dość dobry zamiennik. Warto wspomnieć, że tytuł ten w wersji na PC wyciekł za sprawą potężnego wycieku gier NVIDIA. Jeżeli faktycznie gra zostanie zapowiedziana na komputery osobiste – doda to wiarygodności pozostałym, jeszcze nieogłoszonym grom z przecieku. Zresztą, sporo gier już doczekało się zapowiedzi, zresztą sami spójrzcie:

Jeden z graczy na Reddit zauważył aktualizację pakietu gry na stronie SteamDB. Tytuł ten został przed trzema dniami zaktualizowany o następne pakiety zawartości, w tym informacje dotyczące wymaganego systemu operacyjnego czy “typu uruchomienia”. Wcześniej próżno było szukać tych danych.

Oczywiście powyższe nie stanowi potwierdzenia, że PlayStation wyda kolejną grę na PC, ale wnioski nasuwają się same. Co więcej, Sackboy dostał nawet swój depot w bazie Steamworks Common Redistributables. Oznacza to, że tytuł najpewniej kompatybilny jest ze wszystkimi najważniejszymi funkcjami platformy – społecznością czy nakładką Steam w grze.

Przypomnijmy także, że PeCetowi gracze wciąż czekają na premierę paczki gier Uncharted. Ta, jeśli wierzyć przeciekom, powinna ukazać się na rynku 15 lipca.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie