Gracze znaleźli usterki, by zdobyć PS Plus w wyzwaniu Sony

PS Plus - gracza masowo anulują subskrypcję, niezadowoleni z podwyżek
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Jedną z atrakcji organizowanych przez Sony z okazji urodzin nowej wersji subskrypcji PS Plus, był speedrun w grze Sackboy Wielka Przygoda. Niektórzy wykręcali niewiarygodnie niskie czasy.

Rok temu Sony postanowiło odświeżyć abonament PS Plus, dzieląc go na trzy progi. Teraz firma świętuje roczek, rozdając prezenty i oferując liczne atrakcje. Właśnie zakończyło się wydarzenie w grze Sackboy Wielka Przygoda. Najlepsi dostali trzymiesięczne subskrypcje Extra oraz Premium. Lecz jak zobaczysz na poniższym filmiku, „najlepsi” czasem pomagali sobie glitchami.

Kup PS Plus z tanimi doładowaniami portfela

Speedrun w Sackboy z wykorzystaniem glitchy

Na forum Reddit pokazano filmik, w którym jedna z plansz została ukończona w niecałe 12 sekund, co dało graczowi pierwsze miejsce na liście rankingowej. Widać, że taki czas został wykręcony dzięki glitchom w grze. Jedni przechodzą obok nagrania obojętnie, inni się bulwersują. Ci pierwsi twierdzą, że aby trafić do punktowanej 500-setki, nie trzeba wcale glitchy. Lecz żeby dostać się do pierwszej 10… tutaj zdania są podzielone.

Są też osoby, które wprost piszą, że speedrun polega na wykorzystaniu błędów w kodzie:

To znaczy, rozumiem frustrację, ale to wyzwanie typu speedrun. Wielu strategów speedrunnerów zasadniczo sprowadza się do wykorzystywania usterek.

Cóż, dla ludzi, którzy nie wiedzą, speedrunning polega na wykorzystywaniu usterek, aby uzyskać najlepszy czas. Grają w ramach ograniczeń gry, nie używając żadnych kodów. Po prostu bardzo dobrze znają grę od podszewki i wiedzą, jak wykorzystać, aby uzyskać jak najlepszy czas.

Spora część graczy jest jednak zawiedziona, że tak ważne wydarzenie odbyło się w grze, w której występują błędy, a umiejętne ich wykorzystanie pozwala pokonać rywali. Mają nadzieję, że Sony nie rozda Plusa osobom, które wykręciły najlepsze czasy właśnie w ten sposób:

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie