PlayStation szykuje grową ofensywę w 2025 roku. Mowa o “dużych grach first-party”

PlayStation ma
Newsy PS4 PS5

PlayStation milczy przez cały 2024 rok, aby później zaskoczyć nas w przyszłym? Tego nie wiemy, ale nowe przecieki budzą spore nadzieje dla graczy.

Jakiś czas temu prezes Sony zapewniał, że co najmniej do marca 2025 roku nie dostaniemy żadnej nowej gry first-party, która należy do jednej z największych serii wydawcy. Gorzkie informacje wygląda jeszcze gorzej, bo obecny rok najwyraźniej po prostu wygrywa Xbox. Ostatni pokaz ich gier był tak dobry (a firma w drugiej połowie roku także chce atakować premierami), że twarz zbladła nawet fanom PlayStation.

PlayStation szykuje grową ofensywę?

Obecnie Sony ma ciężko w tym roku. Firma wydała kilka gier od zewnętrznych deweloperów, jak choćby Stellar Blade czy Rise of the Ronin. W planach są jeszcze nawet tytuły first-party w stylu Concord. Uznane i uwielbiane przez graczy marki to jednak zupełnie inna para kaloszy. Firma ma podobno przeczekać 2024 rok, aby później zaatakować i zdobyć 2025 rok dla siebie.

Tak przynajmniej twierdzi znany insider Shinobi. Jego zdaniem japońska korporacja na razie milczy, ale plany na kolejny rok ma ambitne. Korporacja w swoim nieopublikowanym line-upie zakłada wydanie kilku dużych gier. I nie chodzi tu o produkcje od zewnętrznych deweloperów, a o tytuły first-party.

Shinobi na forum ResetEra napisał, że Sony ma “kilka dużych gier, o których wiem, oprócz DS2 zaplanowanych na przyszły rok”. Wiemy, że w przyszłym roku na rynku zadebiutuje Death Stranding 2 od Hideo Kojimy i jak na razie to tyle. Co z produkcjami od Guerrilla Games? Santa Monica? Naughty Dog? Wszyscy milczą, ale może w tym milczeniu jest jakaś metoda.

Później insider dodał, iż nie chodzi mu o gry typu Stellar Blade czy Rise of the Ronin. Jego przecieki mają więc bezpośrednio dotyczyć gier first-party od wewnętrznych studiów firmy. Na więcej informacji klasycznie… trzeba zaczekać.

Źródło: Reddit

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie