Posiadacze PlayStation 5, radujcie się. Konkurent Spotify oficjalnie dostępny

apple music w playstation 5
PS5

Do PlayStation 5 trafiła popularna aplikacja muzyczna. Apple Music pozwoli na odsłuch ponad 90 milionów utworów, zarówno w trakcie gry, jak i osobno.

Wcześniej już pisaliśmy o tym, jakoby PS5 miało dostać wsparcie dla Apple Music. Właśnie potwierdzono te rewelacje.

Apple Music w PlayStation 5

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się wpis, który z pewnością ucieszy wszystkich fanów muzyki. Do znanego Spotify, które posiada oficjalne wsparcie PS5, dołączyło Apple Music.

Niezwykle popularna aplikacja pozwala na odsłuchiwanie ponad 90 milionów piosenek od wielu różnych artystów z całego świata. To jednak nie wszystko. Sony chwali się nowościami.

Od dziś użytkownicy PS5 z subskrypcją Apple Music mogą słuchać ponad 90 milionów utworów z serwisu Apple Music, korzystać z dziesiątek tysięcy dopasowanych list odtwarzania, teledysków w 4K, radia Apple Music Radio nadającego na żywo współczesne hity, klasykę i country oraz spersonalizowanych list odtwarzania opartych na preferencjach muzycznych.

Sony

Jeden przycisk na padzie pozwala na przełączanie między grą a aplikacją. Co ciekawe, będziemy mogli również w ten sposób oglądać teledyski, które nie będą przerywane. Utwory cały czas pozostaną odpalone w tle.

Apple Music przygotowało ciekawą funkcję. Gdy jesteśmy w grze, możemy włączyć muzykę własną, ze stworzonych przez siebie lub apkę playlist, lub wybrać któryś z utworów dopasowanych do gry, w jaką aktualnie gramy. Apple Music jest już teraz dostępne na PS5. Aplikację wystarczy pobrać z menu multimediów. Tutaj znajdziecie dokładną instrukcję konfigurowania serwisu przygotowaną przez Sony.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie