playstation 5 i słuchawki

PS5 może dostać wsparcie konkurenta Spotify. Ciekawe znalezisko internauty

Nie samym Spotify człowiek żyje. Muzycznych serwisów streamingowych jest całe mnóstwo, a PS5 może w końcu dostać wsparcie dla kolejnego z nich – Apple Music.

Współpraca Apple z Sony może przynieść kolejne efekty. O tym, czy nowe pogłoski okażą się prawdą, możemy przekonać się już za parę dni.

PS5 ze wsparciem dla Apple Music

Przed paroma miesiącami pisaliśmy o współpracy Apple z Sony. Dzięki temu na PlayStation 5 wylądowała specjalna aplikacja Apple TV+ będąca serwisem streamingowym jak choćby popularny w naszym kraju Netflix. Być może na kolejne efekty kooperacji dwóch gigantów branży nie trzeba tak długo czekać.

W serwisie Reddit pojawił się dość ciekawy post jednego z użytkowników, o ksywce HOLYWARS1990. Wrzucił on zdjęcie pokazujące menu konsoli, gdy zdecydował się połączyć swoje konto PlayStation z kontem Spotify.

Źródło: Reddit

Od kiedy jest coś takiego? Założyłem nowe konto na PS5 i miałem zamiar podłączyć moje Spotify, ale wtedy zobaczyłem to.

HOLYWARDS 1990 na Reddit

Jest to o tyle ciekawa sprawa, że do tej pory nie było możliwości korzystania z oficjalnej aplikacji Apple Music na PS5. Spotify na konsoli królowało i najnowsze znalezisko wskazuje, że wkrótce może się to zmienić. Co ciekawe, próba pobrania apki kończy się niepowodzeniem, gdyż pokazuje się informacja, iż jest ona „kompatybilna wyłącznie z PS4”.

Internauci wydają się tym faktem bardzo ucieszeni, choć to wciąż tylko plotki. Jeżeli jednak takie rzeczy znajdują sami użytkownicy, raczej możemy być spokojni o ich potwierdzenie. A to być może nastąpi już niedługo – 18 października. Wtedy ma odbyć się kolejna prezentacja Apple, w której trakcie „nadgryzione jabłko” zapowie nowy sprzęt. Istnieje więc spora szansa prawdopodobieństwa, że potwierdzi również wydanie Apple Music na PlayStation 5.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się