Każda gra z PlayStation 3 może zostać odpalona na PC dzięki emulatorowi

joel i ellie z the last of us na playstation 3
PC PS3

Twórcy stojący za najpopularniejszym emulatorem gier z PlayStation 3 pochwalili się, że każda do tej pory wydana produkcja jest w stanie zostać odpalona na PC.

To wielki krok milowy, ale nie oznacza wcale, że bez przeszkód zagracie w dosłownie każdą grę. Do tego potrzeba jeszcze czasu.

Gry z PlayStation 3 działają na PC

Emulator RPCS3 ma za sobą bardzo długą drogę. Oryginalnie oprogramowanie zapowiedziano w 2011 roku, a od tamtej pory przeszło ono wiele zmian. Dziś nie do końca wiemy czy jest jeszcze komukolwiek potrzebne, ale twórcy nie odpuszczają. Dziś ogłosili osiągnięcie kolejnego kamienia milowego.

Ich software pozwala bowiem na odpalenie każdego wydanej na PS3 gry na PC. Każdej. Co nie oznacza, że komfortowo w nie zagracie. Na Twitterze pokazano specjalną grafikę pokazującą liczbę gier znajdujących się na danym etapie emulacji.

Widzimy, że 6 tytułów uruchamia się, ale wyświetlają wyłącznie czarny ekran. 186 tytułów dociera do menu, ale nigdzie poza nim. Z drugiej jednak strony mamy aż 2054 produkcje, które mogą zostać w pełni ukończone, nie napotkawszy uniemożliwiających grę bugów. Inna sprawa, że do ich komfortowego uruchomienia potrzeba dość mocnego sprzętu.

Dziś jednak Sony niejako polubiło się z użytkownikami „pecetów”. Gracze na „blaszakach” mogą zagrać już w takie hity jak Horizon: Zero Dawn, Days Gone czy Death Stranding, a na horyzoncie zmierza do nas God of War i Uncharted 4 wraz z dodatkiem. Czy naprawdę potrzebujemy więc narzędzia pozwalającego na uruchomienie starszych tytułów? Jakby nie patrzeć – samo PS3 dziś też znacznie potaniało.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie