To jeden z najlepszych setupów graczy, jaki od dawna widziałem

Overwatch 2 - fan stworzył fenomenalny setup swojego PC
Newsy PC

Jeden gracz pochwalił się na Reddicie genialnym setupem swojego PeCeta do Overwatch 2. To pomysł idealny dla fanów gry, ale nie tylko dla nich.

Overwatch 2 jest jedną z obecnie najpopularniejszych strzelanek online, wbrew temu, co mówią niektórzy. Setki tysięcy graczy nieustannie toczy internetowe turnieje, przegrywa, wygrywając z kretesem i zastanawia się, czemu niektóre skiny są mokre. OW2 napędza również pomysły graczy i inspiruje ich do tworzenia własnych rzeczy. Mogą to być fanarty, animacje, czy… setupy PC.

Overwatch 2 z dedykowanym setupem

Ogólnie nasze biurko i to, co się na nim znajduje, jest kluczowe, abyśmy mogli odpowiednio czerpać przyjemność z rozgrywki. Bez uporządkowanego biurka raczej nie ma co liczyć na pełną koncentrację, która w grach takich jak Overwatch jest zasadniczo niezbędna. Niektórzy gracze idą jednak o krok dalej i nie tylko panują nad tym całym bałaganem z kablami i peryferiami, ale i ulepszają setup na tyle, aby dostarczał dodatkowej radości z rozgrywki. Jeden z graczy na Reddicie pochwalił się swoim “święcącym” biurkiem przeznaczonym do gry.

Wygląda nieźle, prawda? Jeżeli zastanawiacie się, czemu to takie wyjątkowe (w końcu diody RGB czy nawet Ambiilight w TV nie są niczym zaskakującym), już spieszę z wyjaśnieniem. Otóż gracz podłączył całe podświetlenie do jednego systemu, który nim automatycznie steruje. Wszystkie światła przybierają jednak odpowiednie barwy i wariacje w zależności od postaci, jaką gramy w grze i jakiej jej zdolności używany. W praktyce oznacza to m.in. fanów Genjiego uraczanych zielonymi błyskami przy odbijaniu pocisków wrogów lub niebieską poświatę przy zamrożonej Mei. Genialne i wygląda naprawdę kozacko.

Inni gracze są w większości zachwyceni pomysłem, ale dla niektórych to za wiele. Część społeczności obawia się, że takie światła i nagłe błyski mogą zdekoncentrować gracza. W sumie trochę się z tym zgadzam – nie mógłbym codziennie w ten sposób grać w OW2.

Jak on tego dokonał?

Jak graczowi udało się w ten sposób “dostroić” swoje diody? W komentarzu wyjaśnia, że skorzystał z narzędzia SignalRGB, które pozwala na zarządzanie urządzeniami z podświetleniem. W bibliotece gotowych presetów da się już znaleźć darmowe ustawienia właśnie dla Overwatcha.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie