Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

1 komentarz

PlayStation Store otrzyma gigantyczną aktualizację. Co się zmieni?

Już wkrótce PlayStation Store całkowicie się odmieni. Sony szykuje swój sklep na rewolucyjną, dziewiątą generację. Co ulegnie zmianie?

Nowa generacja wymaga odświeżenie nie tylko technologii konsoli, ale też jej usług. Sony postanowiło zająć się swoim niedoskonałym sklepem, który wciąż jest obiektem narzekań wielu graczy.

Deweloperzy zaczęli otrzymywać maile o nadchodzącej aktualizacji PlayStation Store. Miałaby ona pojawić się 19 października na stronie internetowej PS Store i w aplikacji mobilnej.

Od tego czasu gracze nie będą mogli kupować:

  • Gier i dodatków na PlayStation Portable, PlayStation 3 i PlayStation Vita
  • Aplikacji na wszystkich platformach
  • Motywów i awatarów na wszystkich platformach

Tak, dobrze widzicie. Już w tym miesiącu posiadacze PS4 stracą możliwość kupowania czegokolwiek poza grami i DLC w przeglądarce i aplikacji mobilne. Blokada dotyczy jedynie aplikacji na smartfony i wersji przeglądarkowej sklepu. Cała treść będzie możliwa do kupienia bezpośrednio z poziomu PS Store każdej z konsol.

Producent zaznacza również, że wszystkie dotychczasowe zakupy będą dostępne bez większych problemów.

Powyższe zmiany dotyczące kupna zawartości wejdą w życie w aplikacji mobilnej z lekkim opóźnieniem, bo dopiero 28 października.

Dodatkowo wycofana zostanie lista życzeń. Wiemy już, że ta zostanie całkowicie przebudowana na potrzeby PS5.

Co więcej, sklep z pewnością doczeka się aktualizacji szaty graficznej, co zdecydowanie wyjdzie mu na dobre. Szkoda tylko, że wbudowana w PS3 aplikacja sprawia graczom masę problemów i w sieci już widnieją pierwsze głosy niezadowolenia z decyzji Sony. Dotychczas wygodniej było dokonać zakupu bezpośrednio przez przeglądarkę, bez konieczności zmagania się z irytującym menu.

Jedno jest pewne, PlayStation Store mocno się odmieni.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się