Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

1 komentarz

Aktualizacja PS3 4.87 – Sony dalej wspiera swoją starszą konsolę

Sony nie zamierza porzucać swojej czternastoletniej konsoli. Aktualizacja PS3 4.87 usprawnia działanie staszej platformy Japończyków.

PlayStation 3 pojawiło się na rynku ponad czternaście lat temu i choć miało dość przeciętny start, to spora część graczy wspomina je bardzo dobrze. PS3 zagwarantowało Sony szereg nowych marek, w tym The Last of Us, Uncharted i inFamous, które do dziś towarzyszą graczom. No, może poza tym ostatnim przykładem.

Wsparcie bądź co bądź starego sprzętu zdaje się nie mieć większego sensu, choć warto pamiętać, że z PlayStation 3 wciąż aktywnie korzystają tysiące graczy. Sony nie zaniedbuje więc całkowicie swojej starszej konsoli i wypuściło nową łatkę do oprogramowania sprzętu.

Aktualizacja PS3 4.87 nie wprowadza oczywiście żadnych większych nowości. To standardowa „poprawa ogólnej wydajności systemu”. Do zainstalowania update’u wymagane jest minimum 200 MB wolnego miejsca na dysku. Jego instalacja jest niezbędna do kontynuowania rozgrywki online.

Producent konsoli zapewne nadal pracuje nad zabezpieczeniami konsoli, aby utrudnić jej hakowanie. Piractwo jest dość powszechne na starszym sprzęcie i Sony wciąż stara się je ograniczać.

Mimo cyklicznych aktualizacji PS3 myślę, że Sony już wkrótce całkowicie zaprzestanie wspierania sprzętu. Półtorej dekady to kawał czasu i aktualizowanie trzech stacjonarnych konsol jednocześnie pochłaniałoby zbyt dużo zasobów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się