Kolejne studio przeciwko NFT. „To frustrujące, że tak się dzieje”

Bayonetta 2 od Platinum Games
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S

Przedstawiciele PlatinumGames wypowiedzieli się na temat NFT. Twórcy serii Bayonetta zdecydowanie nie są zainteresowani tym rozwiązaniem, w przeciwieństwie do współpracującego z nimi Square Enix.

Atsushi Inaba z Platinum twierdzi, że NFT skupiają się tylko na zysku producenta i nie przynoszą żadnej korzyści graczom i twórcom. Przedstawiciel Platinum skupia się na tworzeniu dobrych gier.

Rozumiem, że jest to teraz gorący temat i zaczyna nabierać rozpędu, ale sposób, w jaki nabierał rozpędu, skupiał się na zyskowności dla firmy, ale bez pozytywnego wpływu na twórców czy użytkowników w jakimkolwiek sensie. To frustrujące, że tak się dzieje.
Ludzie, którzy próbują promować NFT i współpracować z firmami z branży gier, ich rozmowy wydają się niezwykle jednostronne.
„Hej, zarobicie na tym pieniądze!”. Ale jak to się ma do korzyści dla użytkownika lub twórcy? Jeśli chcę poświęcić na coś swój czas, to chcę, aby przyniosło to korzyści w postaci tworzenia dobrych gier.

– powiedział szef PlatinumGames Atsushi Inaba w rozmowie z VGC

Podobne zdanie ma Hideki Kamiya. Znany deweloper nie zamierza interesować się NFT, dopóki nie przyniosą one sensownych korzyści dla użytkowników.

Szczerze mówiąc, nie mam żadnego interesu w tym temacie. Myślę, że to co Inaba-san właśnie powiedział naprawdę do mnie przemówiło, ponieważ uważam się za użytkownika w sercu, bardziej niż biznesmena. W tej chwili nie ma to żadnych korzyści dla użytkowników. W przyszłości, jeśli zostanie rozbudowane w sposób, który będzie miał pozytywną stronę dla użytkowników, wtedy może zacznę się interesować tym, co z nim zrobią. Ale w tej chwili tego nie widzę.

– powiedział Hideki Kamiya w tym samym wywiadzie

Stanowisko PlatinumGames w sprawie NFT wydaje się być dość zaskakujące. Jakby nie patrzeć, japońskie firmy gamingowe wydają się być mocno zainteresowane tym rozwiązaniem. Swoje tokeny wydało między innymi Konami.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie