Mdli Cię, jak słyszysz „blockchain i NFT”? A PlayStation nie, zobacz co kombinują

PlayStation przejmuje kolejne studio. Pracuje nad grą multiplayer AAA
Newsy PS4 PS5

Wygląda na to, że niedawno wprowadzony również w Polsce program lojalnościowy PlayStation Stars, może być przymiarką do czegoś znacznie „grubszego”.

Sony złożyło patent na NFT i technologię blockchain w grach wideo. I nie uwierzę, jeśli to nie ma związku z promowanym ostatnio dosyć mocno programem PlayStation Stars.

PlayStation Stars przymiarką do NFT?

Choć to tylko domysły, wszystko zdaje się układać. Dzięki PS Stars możemy przecież zdobywać nagrody w postaci cyfrowych statuetek. Lista takich drobiazgów, które dostajemy w listopadzie, jest całkiem interesująca. Pisałem o niej tutaj. Najnowszy patent o NFT i blockchain sugeruje, że Sony może myśleć o ewolucji programu PlayStation Stars, by nadać zdobywanym przedmiotom kolekcjonerskim realną wartość.

Patent nosi nazwę „Tracking Unique In-Game Digital Assets using Tokens on a Distributed Ledger”. Zgodnie z nim, gracze mogą, no kontrolowanym rynku, handlować cyfrową zawartością. Ale nie tylko – możliwe byłoby śledzenie historii każdego z przedmiotów. Kto go stworzył, dostał, zmodyfikował, kiedy wymienił lub sprzedał.

Choć ​​PlayStation Stars nie jest systemem NFT, to system opisany w patencie brzmi jednak jak ewolucja PS Stars, która nadaje rzeczywistą wartość przedmiotom z gier. Jeśli pomysł zostanie kiedyś zrealizowany, nasze statuetki nie będą już tylko cyfrowymi ozdobami bez żadnej wartości.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie