Minecraft przeciwko NFT. „Odciąga uwagę od gry i zachęca do czerpania zysków”

Minecraft przeciwko NFT. Mojang:
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Twórcy gry Minecraft dają jasno do zrozumienia, że w składającym się z sześcianów świecie nie ma miejsca na NFT. Firma Mojang wydała oświadczenie.

Twórcy Minecrafta nie pozwalają na integrowanie technologii blockchain z aplikacjami i jakąkolwiek zawartością związaną z grą. Nie ma też zgody na wykorzystywanie zasobów związanych z Minecraftem w celu tworzenia NFT.

Aby zapewnić graczom Minecraft bezpieczne i integracyjne doświadczenie, technologie blockchain nie mogą być zintegrowane wewnątrz naszych aplikacji klienckich i serwerowych, ani też zawartość gry Minecraft, taka jak światy, skórki, przedmioty lub inne mody, nie może być wykorzystywana przez technologię blockchain do tworzenia rzadkich aktywów cyfrowych,

– czytamy w oświadczeniu Mojang

Jako jeden z powodów wymieniono fakt, że NFT może odwracać uwagę od samej istoty gamingu, czyli… grania. Firma Mojang nie chce, aby fani Minecrafta skupiali się na aktywnościach niezwiązanych z samą produkcją.

Spekulacyjna mentalność cenowa i inwestycyjna wokół NFT odciąga uwagę od gry i zachęca do czerpania zysków, co naszym zdaniem jest niezgodne z długoterminową radością z grania i sukcesem naszych graczy.

Jako inne powody podano między innymi problemy z bezpieczeństwem przy zakupach NFT z niektórych źródeł oraz obawę przed ewentualnymi oszustwami.

Swoje obawy co do NFT w grach wyrażała też będąca obecnym właścicielem Mojang firma Microsoft, która dała graczom jasno do zrozumienia, że na ten moment nie jest zainteresowana wprowadzaniem technologii do swoich gier.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie