Epic Games Store będzie dalej oferować gry bazujące na NFT. „Masz swobodę”

Epic Games Store - wiosenna wyprzedaż
Newsy PC

Epic Games Store nie zrezygnuje z uwzględniania w swojej ofercie gier bazujących na NFT. Szef Epic Games przedstawił swoją opinię.

Tim Sweeney twierdzi, że właściciel platform nie powinni narzucać klientów swoich poglądów na temat NFT. Twórcy Fortnite nie zamierzają ograniczać deweloperów tworzących produkcje NFT.

Deweloperzy powinni mieć swobodę decydowania o tym, jak budować swoje gry, a Ty masz swobodę decydowania o tym, czy w nie grać. Uważam, że sklepy i twórcy systemów operacyjnych nie powinni się wtrącać, narzucając swoje poglądy innym. My na pewno nie będziemy.

– odpowiedział Tim Sweeney na Twitterze

Co ciekawe, Tim Sweeney jeszcze rok temu miał zupełnie inne podejście do NFT. Szef Epic Games stwierdził wówczas, że jego firma będzie trzymać się od tokenów z daleka z uwagi na między innymi liczne oszustwa.

Nie dotykamy NFT, ponieważ cały ten sektor jest obecnie splątany z trudną do wyeliminowania mieszanką oszustw, interesujących zdecentralizowanych fundacji technologicznych i oszustw.

– napisał Tim Sweeney we wrześniu 2021 roku

Niedawno w sprawie NFT wypowiedziała się też firma Mojang, która zabroniła integracji NFT z jakąkolwiek zawartością związaną z Minecraftem – więcej informacji znajdziecie w tym artykule.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie