Grafika z Castlevania od Konami

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Szok i niedowierzanie. Konami zapowiedziało swoje NFT

NFT są coraz bardziej popularne wśród firm z japońskiej branży gamingowej. Niedawno swoje zainteresowanie technologią wyraziło Square Enix, a teraz gracze mogą kupić NFT od Konami.

Inicjatywa powstała z okazji 35. urodzin serii Castlevania. Wydawca stwierdził, że NFT to świetny pomysł na uhonorowanie swojej kultowej marki. Możecie więc zaopatrzyć się w NFT z obrazkami i GIF-ami. W chwili publikacji artykułu, najdroższy „produkt” kosztuje 0,006 ETH, a więc niecałe 80 złotych. Ceny oczywiście jeszcze wzrosną.

Dla upamiętnienia 35 rocznicy powstania serii Castlevania, zostały wydane NFT zawierające sceny z gry, podkład muzyczny i nowo narysowane dzieła sztuki nawiązujące do serii Castlevania.

Jest to inicjatywa mająca na celu stworzenie artystycznych NFT wykorzystujących ukochane sceny z gier Konami, a dla naszych fanów zachowanie ich na długie lata.

– czytamy na stronie Konami

Wprowadzenie własnego NFT przez tego konkretnego wydawcę nie jest żadnym zaskoczeniem. Można wręcz powiedzieć, że było to kwestią czasu.

NFT nawiązujące do serii Castlevania od Konami
Dostępne do kupienia NFT nawiązujące do serii Castlevania

Swoje podejście do NFT miało też Ubisoft. Na razie nie cieszy się ono jednak większą popularnością i nie ma tu mowy o sukcesie. Cóż, gracze chyba nie są na razie zbyt zainteresowani budzącą wiele obaw technologią.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%