Final Fantasy VII Remake Intergrade - bohaterowie

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Szef Square Enix twierdzi, że NFT to świetny pomysł

NFT stało się niedawno bardzo gorącym tematem w branży gier. Swoje (niezbyt udane) podejście do nowej technologii miał Ubisoft, a sprawą zainteresowało się również Square Enix.

Prezes firmy, Yosuke Matsuda, opublikował list z okazji Nowego Roku, w którym poruszył temat technologii blockchain i NFT. Yosuke Matsuda jest zdecydowanie zainteresowany nowościami.

Szef Square Enix o NFT

Pomimo ogromnego niepokoju graczy, którzy obawiają się NFT w grach, Matsuda twierdzi, że technologia spotkała się z ogromnym entuzjazmem ze strony odbiorców.

Pojawienie się NFT wykorzystujących technologię blockchain znacznie zwiększyło płynność dóbr cyfrowych, umożliwiając handel różnymi takimi dobrami po wysokich cenach i wywołując rozmowy na całym świecie. Postrzegam rok 2021 nie tylko jako „Metaverse: Rok Pierwszy”, ale także jako „NFT: Rok Pierwszy”, biorąc pod uwagę, że był to rok, w którym NFT spotkały się z ogromnym entuzjazmem ze strony szybko rosnącej bazy użytkowników.

– napisał prezes Square Enix, Yosuke Matsuda

Matsuda odniósł się również do różnorodnego rozwoju gier. Jego zdaniem NFT mocno wpłyną na to, jak rozrastają się największe produkcje. Do akcji według niego wchodzi tu granie w celu zarobku.

Czynnikiem, który najbardziej umożliwia samopodtrzymujący się rozwój gier, jest różnorodność, zarówno w sposobie, w jaki ludzie angażują się w interaktywne treści, takie jak gry, jak i w ich motywacje do tego. Postępy w gospodarce tokenowej prawdopodobnie jeszcze bardziej wzmocnią ten trend dywersyfikacji. Uważam, że koncepcja „graj, aby zarabiać”, która tak bardzo ekscytuje ludzi, jest tego najlepszym przykładem.

W swojej wypowiedzi prezes Square Enix zauważył również, że gracze grający tylko dla rozrywki są zaniepokojeni NFT, ale według niego istnieje też inna grupa odbiorców, którzy chcą mieć swój wkład w wirtualne światy. Jest to jednak mniejszość.

Zdaję sobie sprawę, że niektórzy ludzie, którzy „grają by się bawić” i którzy obecnie stanowią większość graczy, wyrazili swoje zastrzeżenia wobec tych nowych trendów i jest to zrozumiałe. Wierzę jednak, że znajdzie się pewna liczba osób, których motywacją jest „granie, aby wnieść swój wkład”, przez co rozumiem pomoc w uczynieniu gry bardziej ekscytującą.

Dalej prezes Square wspomniał, że firma może w przyszłości wprowadzić NFT do swoich gier. Dodatkowo wyraził nadzieję, że technologia ta stanie się ważnym trendem w całej branży gier.

W sieci widać już pierwsze słowa krytyki wycelowane w Matsudę. Cóż, zobaczymy czy będą one miały na Square Enix taki sam wpływ, jaki miały na twórców STALKER 2, o których zakończeniu przygody z NFT przeczytacie w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się