Nowe miasto i nie tylko w bijącej rekordy popularności strzelaninie

Więcej niż jedynie drobne poprawki…

Nowy patch do PlayerUnknown’s Battlegrounds wylądował na publicznych serwerach testowych i jeszcze w tym tygodniu powinien trafić do wszystkich graczy.

Studio Bluehole ponownie serwuje nam poprawę wydajności strzelaniny, by grało się lepiej na słabszych komputerach. Wprowadzono również system uniemożliwiający farmienie BP czy nową mglistą pogodę, która skutecznie ograniczy widoczność.

12 premier gier na obecny tydzień. Piłka nożna, 2x wyścigi, oczekiwane RPG, powrót wielkiej marki…

Oprócz tego aktualizacja PlayerUnknown’s Battlegrounds dodaje do świata gry całkowicie nowe miasto, które znajdziemy na wschód od ruin Stalber. Z pomniejszych nowości należy wymienić natomiast półautomatyczny karabinek Mini-14, możliwość przytrzymania w ręce granatu, który jest już odbezpieczony oraz szybsze ładowanie kuszy.

Pełna listę zmian najnowszej łatki do PlayerUnknown’s Battlegrounds znajdziecie na tej stronie.

Niespodziewany rekord. Ta produkcja przebiła nawet Couter Strike i Dota 2!

Studio Bluehole ma powody do zadowolenia. Według informacji pochodzących ze Steam, w ciągu jednego dnia w grze PlayerUnknown’s Battlegrounds bawiło się jednocześnie ponad milion graczy! To naprawdę świetny wynik, dzięki któremu produkcja wyprzedziła Dota 2 z liczbą 773 tys. graczy i Counter-Strike: Global Offensive z 588 tys. aktywnych osób (ten sam dzień).

Jak widać, przed PlayerUnknown’s Battlegrounds maluje się niezła przyszłość. Producent zapewne jest zadowolony z wyniku, którym może się pochwalić.

Na uwagę zasługuje jeszcze jedna kwestia. Otóż w odróżnieniu od Dota 2PlayerUnknown’s Battlegroundsnie jest grą darmową i kosztuje 29.99 euro. Tym bardziej widać, że zainteresowanie produkcją to spore wydarzenie. Ciekawe czy PlayerUnknown’s Battlegrounds uda się przebić rekord graczy w ciągu jednego dnia, który do dziś jest po stronie wspomnianej Doty 2. Mowa o liczbie 1.2 mln grających. Jak sądzicie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.