Patch do Far Cry 4 usunął piękny efekt światła z wersji gry na PS4

Błąd czy celowe działanie?

Serwis DSO Gaming donosi, że ostatni patch do Far Cry 4 – z numerkiem 1.02 – trochę namieszał w edycji tego tytułu na konsolę PlayStation 4. Choć łatka naprawiła błąd powodujący zawieszanie się gry we wszystkich trybach, poprawiła stabilność w sesjach multiplayer (tutaj wszystkie zmiany), to po jej instalacji zniknął ulepszony efekt God-Ray, który wcześniej cieszył nasze oczy. Na czym on polega? To nic innego, jak wiązki światła przechodzące przez wszelkie szczeliny, np. między liśćmi drzew.

Wspomniany serwis przypomina, że ulepszony efekt God-Ray był dostępny w Far Cry 4 na PS4 od premiery tego tytułu, podczas gdy w wersji gry na Xboksa One nigdy go nie było. Teraz pod tym względem obie edycje wyglądają podobnie.


Ciekawe jest również to, że ulepszone God-Ray zostało wprowadzone do wersji Far Cry 4 na PC, w ramach współpracy Ubisoftu z firmą Nvidia.

DSO Gaming widzi trzy rozwiązania. Albo uznano, że piękne promienie przebijające się przez drzewa powinny być zarezerwowane jedynie dla pecetów, albo postanowiono po prostu zrównać wersje tytułu na PS4 i Xboksa One. Trzecia możliwość, mniej konspiracyjna – to po prostu zwykły błąd, który zostanie usunięty w następnej aktualizacji. Na co stawiacie?

Far Cry 4 na PlayStation 4 – pierwsza część filmiku przed, druga po instalacji patcha

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

11 Shares
Share11
+1
Tweet