Obligacje i walka na własny rachunek, czyli nadchodzące zmiany w World of Tanks

Wargaming nie spoczywa na laurach i zapowiada kolejne zmiany.

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o pojawieniu się najnowszej aktualizacji World of Tanks oznaczonej numerem 9.18. Jeśli przetrawiliście już zawarte w niej zmiany, przygotujcie się na dokładkę, ponieważ twórcy gry zapowiedzieli właśnie kolejny update, podbijający tanki do wersji 9.19.

Póki co, poznaliśmy część z nowych, nadchodzących funkcji. Pełna lista zostanie opublikowana tuż przed wydaniem patcha. Aktualizacja 9.19 powinna pojawić się za około półtora miesiąca. Co na pewno w niej znajdziemy? Najważniejszym elementem łatki będą niewątpliwie…

Bitwy rankingowe

To tryb 15 na 15 dostępny tylko dla pojazdów X poziomu. Wygrywa w nim drużyna, która pierwsza wyeliminuje wszystkich przeciwników lub zajmie ich bazę. Wargaming zaznacza, że w zasadzie scenariusz jest taki sam jak w bitwach losowych, lecz tu kończy się podobieństwo, ponieważ główny nacisk bitew rankingowych to wyniki osobiste.

Waszym głównym celem jest wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, aby piąć się w górę rankingu, zdobywając po drodze stopnie i nagrody. W przeciwieństwie do bitew losowych, Wasze osiągnięcia zależą tylko od Was, a nie od wyników drużyny. Im więcej osiągniecie w bitwie, tym wyższy będzie Wasz stopień na specjalnej drabince bitew losowych – czytamy na oficjalnej witrynie World of Tanks.

Podchodząc do kolejnych bitew zawsze będziemy walczyć z innymi graczami o podobnym miejscu w rankingu. Bitwy rankingowe będą rozgrywane sezonami, a po każdym z nich otrzymamy pewną ilość całkiem nowej waluty w grze – obligacji, których nie można kupić za kredyty ani za złoto. Za obligacje możecie kupić nowe materiały eksploatacyjne i rezerwy osobiste, które znacznie zwiększą umiejętności Waszych załóg i parametry Waszych pojazdów. Im wyższe miejsce zajmiecie w klasyfikacji sezonu, tym więcej obligacji otrzymacie.

Ulepszenia interfejsu

Począwszy od wersji 9.19, będziecie mieli dostęp do pełnej rozpiski misji, wydarzeń i promocji w sklepie premium:

  • Zakładka „Operacje strategiczne” informuje Was o wszystkich misjach bojowych dostępnych dla pojazdów, które macie w garażu.
  • Zakładka „Operacje taktyczne” zawiera pełną listę aktualnych promocji, wydarzeń i misji (misje etapowe będą wyświetlane w jednym bloku, aby ułatwić nawigację).
  • Jeśli chcecie na bieżąco śledzić aktualne wydarzenia i operacje (maratony itp.), to nowa, trzecia zakładka będzie zawierała wszelkie dotyczące ich informacje.
Patch 9.19 do World of Tanks
Patch 9.19 do World of Tanks

Nowa zakładka „Promocje” w oknie sklepu poda Wam informacje o wszelkich ofertach specjalnych i zniżkach aktualnie dostępnych w grze. Możecie tam przeglądać zakładki z różnymi ofertami.

Patch 9.19 do World of Tanks
Patch 9.19 do World of Tanks

Jak podkreślają deweloperzy, wszystkie te zmiany mają na celu ułatwienie i usprawnienie nawigacji w grze.

Źródło: worldoftanks.eu, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: