Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Dzisiaj mogą być problemy z grami Ubisoftu, a For Honor dostanie gigantyczne zmiany. Oto lista

Zmiany, poprawki, zmiany, poprawki…

Na 5 października od 6:00 do 14:00 na serwerach Ubisoftu zaplanowano globalną przerwę techniczną, co będzie miało wpływ na funkcje i usługi online w grach producenta, nie tylko w For Honor.

W tym czasie gracze mogą zostać odłączeni od naszych usług multiplayer i nie być w stanie połączyć się z innymi funkcjami online, usługami, forami i stronami internetowymi. (Single player i rozgrywka offline powinny być nadal dostępne, z wyłączeniem tabeli rankingowych) – czytamy na forum Ubisoftu.

12 premier gier na obecny tydzień. Oczekiwane wyścigi, ciekawy shooter, powrót superbohatera, odświeżone RPG…

Jeśli chodzi o For Honor, wspomniana globalna przerwa przesunie nieco wprowadzenie patcha 1.14.1, choć według planów dewelopera aktualizację dostaniemy jeszcze 5 października, tyle że około godz. 19:45 (przerwa na serwerach For Honor rozpocznie się 45 minut wcześniej).

Zmian jest cała masa, sami zerknijcie na listę udostępnioną przez Ubisoft.

Patch 1.14.1 do For Honor

Walka

Usuwanie namierzania

 • Ataki wykonywane bez namierzania wroga nie stają się niemożliwe do sparowania.

Gracze byli w stanie wykonywać ciosy bez namierzania celu w taki sposób, że wciąż trafiały wroga, jednak nie był on w stanie ich zablokować.

Naprawiliśmy ten błąd, wymuszając w systemie branie na cel znajdującego się blisko obiektu.

Komentarz deweloperów: wprowadzana zmiana znacząco zredukuje możliwość korzystania z exploitu związanego z usuwaniem namierzania, ponieważ w sytuacjach 1v1 niemożliwe będzie dłużej odsunięcie się od celu i atakowanie – ataki wykonywane bez namierzania będą od teraz automatycznie brały na cel przeciwnik znajdującego się w zasięgu. W konsekwencji tej zmiany zaktualizowaliśmy również prędkość obrotu ataków strefowych niektórych postaci (pogromca, gàidheal, shinobi i shugoki).

(Uwaga: Wiemy, że wciąż istnieją pewne bardzo specyficzne sytuacje, w których wróg nie będzie w stanie sparować ataku, jednak podczas rzeczywistych walk powinny się one zdarzać ekstremalnie rzadko. Z czasem rozwiążemy również i te problemy – aktualnie wprowadzana zmiana sprawia, iż nie będą one miały dłużej tak negatywnego wpływu na rozgrywkę jak wcześniej).

Przełamanie gardy

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego przełamanie gardy nie trafiało, gdy obydwie walczące postacie znajdowały się na pewnych schodach na mapach „Kuźnia” i „Warta”.

AKTUALIZACJA 2.10.2017 r.: niestety nie mogliśmy naprawić wspomnianego problemu bez umieszczenia w plikach gry elementów, które odpowiadają za generowanie tych informacji, co sprawiłoby zaś, że rozmiar plików aktualizacji do pobrania byłby o wiele większy niż oczekiwany. Problem zostanie więc naprawiony w kolejnym Title Update.

Dróttinn

 • Przywrócono czasy ciosu głową sprzed aktualizacji 1.13.
  • Oznacza to, że przejście z uniku w przód do ciosu głową rozpoczyna się teraz po 100 ms (wcześniej zmienione na 300 ms).
 • Zmniejszono czas odzyskiwania postawy po uniku z 700 do 600 ms.
 • Zwiększono obrażenia słabych ataków z boku z 12 do 13 pkt.
 • Zwiększono obrażenia kontrpchnięcia z 10 do 12 pkt.

Komentarz deweloperów: zmiany dotyczące ciosu głową i uniku wprowadzone w ostatniej aktualizacji nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, powodując zbyt duże osłabienie postaci. W związku z tym przywracamy cios głową do stanu pierwotnego i zmniejszamy czas odzyskiwania postawy po uniku o 100 ms (po wcześniejszym zwiększeniu go o 200 ms). Premia do obrażeń ataków bocznych i kontrpchnięcia natomiast, choć minimalna, pomoże dróttinnowi pokonywać wrogów w stanie krytycznym.

Centurion

 • Zmniejszono zasięg doładowanego silnego ataku z 5 do 4,25 m.
 • Zmniejszono zasięg doładowanego silnego ciosu kończącego z 5,75 do 4,75 m.
 • Opóźniono przejście niedoładowanego silnego ciosu kończącego z dźgnięcia o 100 ms.
 • Dźgnięcia nie powodują dłużej wytrącenia z równowagi przy ścianach.
 • Zmniejszono utratę kondycji powodowaną przez dźgnięcie z 40 do 30 pkt.
 • Zmniejszono czas odzyskiwania postawy po nietrafionym dźgnięciu z 800 do 700 ms.
 • „Kopnięcie legionisty” nie powoduje dłużej ogłuszenia.
 • Zwiększono koszt kondycji „orlich szponów” z 12 do 20 pkt.
 • Koszt kondycji dźgnięcia (12 pkt.) działa teraz poprawnie.

Komentarz deweloperów: dzięki doładowanym silnym atakom centurion ma możliwość dołączania do walki grupowej z daleka, uważamy jednak, że jego umiejętność przygwożdżenia wroga z dużej odległości w sytuacji 4v4 była zbyt potężna, dlatego też zmniejszyliśmy zasięg obydwu doładowanych silnych ataków, co pozwoli przeciwnikom na łatwiejsze przewidywanie i reagowanie na niebezpieczeństwo.

Z dźgnięciem związanych było wiele problemów, które czyniły je wyjątkowo frustrującym:

 • Jeśli niedoładowany silny atak trafił, zapewniał gwarantowane dźgnięcie.
 • Dźgnięcie wytrącające wroga z równowagi przy ścianie mogło prowadzić do niemal nieskończonych kombinacji.

Rozwiązujemy teraz te problemy, czyniąc ten cios sprawiedliwym narzędziem. W celu rekompensaty za zmiany będzie on natomiast nieco bezpieczniejszy, kiedy nie trafi.

Dodatkowo też zmniejszenie powodowanej przez normalne dźgnięcie utraty kondycji oraz usunięcie ogłuszenia „kopnięcia legionisty” powinny poprawić wrażenia z walki grupowej z 1 lub większą liczbą centurionów.

Znany problem: Opis „kopnięcia legionisty” w zestawie ruchów nadal zawiera informację o ogłuszeniu. Aktualizacja nastąpi w późniejszym terminie.

Shinobi

 • Zmniejszono koszt kondycji podwójnego uniku z 29 do 24 pkt.
 • Zmniejszono koszt kondycji kopnięcia z podwójnego uniku z 20 do 10 pkt.
 • Zmniejszono koszt kondycji salta w tył z 17 do 12 pkt.
 • Zmniejszono koszt kondycji przewrotu do przodu z 17 do 12 pkt.
 • Zwiększono czas trzymania gardy z 600 do 800 ms.

Komentarz deweloperów: zauważyliśmy, że niektórzy użytkownicy mają problemy podczas gry shinobim, w związku z czym zwiększyliśmy jego czas trzymania gardy, żeby ułatwić blokowanie (choć wciąż jest on krótszy niż w przypadku innych skrytobójców, np. rozjemczyni czy orochiego). Mimo wszystko chcemy, żeby styl gry tą postacią skupiał się na unikach i zmianie pozycji, nie na bloku, dlatego też zmniejszamy koszt kondycji niektórych tego typu ruchów.

Patch 1.14 do For Honor

Wojownicy

„Flicker” ataku strefowego

 • Naprawiono błąd związany z mignięciem wskaźnika ataku podczas wykonywania ataku strefowego.

Komentarz deweloperów:„flicker” występował, kiedy wróg rozpoczynał atak w jakiejś postawie, a następnie natychmiast anulował go atakiem strefowym – sprawiało to, że wyświetlany był czerwony wskaźnik ataku, który następnie zmieniał kierunek na kierunek ataku strefowego.

„Flicker” był spowodowany faktem, iż chcieliśmy zapewnić graczom więcej czasu na wprowadzenie komendy ataku strefowego. Podczas poprzednich testów publicznych usunęliśmy tę możliwość i okazało się, że zmiana ta nie ma zbyt dużego negatywnego wpływu na graczy, natomiast pozwala na usunięcie problemu z mignięciem wskaźnika ataku, co jest ogromnym plusem.

Podczas testów publicznych odkryliśmy jednak też wiele pomniejszych problemów, np. niemożność wykonania ataku strefowego podczas zmiany postawy czy po przełamaniu gardy, dlatego postanowiliśmy najpierw zająć się nimi, tak by bezpiecznie naprawić problem z „flickerem”.

Dziękujemy wszystkim graczom, którzy poświęcili nam swój czas podczas testów publicznych, a także tym, którzy otrzymali i wypełnili naszą ankietę – wasze opinie były dla nas bezcenne.

Przewaga hosta

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego w sytuacji, gdzie dwóch przeciwników uderzało jednocześnie tą samą umiejętnością, jeden z nich zostawał trafiony.

Komentarz deweloperów: wprowadzana poprawka dotyczy gwałtownej szarży drengra, „długiej ręki” egzekutora, ataku ze sprintu egzekutora, powalenia shinobiego, doładowanych silnych ataków, ciosów kończących i dźgnięcia centuriona, a także przeszycia gladiatora.

Uwaga: naprawa powyższego problemu w przypadku przeszywającej szarży wywołała inny, sprawiający, że atak ze sprintu egzekutora zostawał odbity po wytrąceniu wroga z równowagi w okolicy ściany. W celu naprawy tej sytuacji dodaliśmy specyficzną akcję odzyskiwania postawy, kiedy cel uderzy w ścianę – w efekcie egzekutor ma 100 ms opóźnienia przed rozpoczęciem ataku bez namierzania i 200 ms opóźnienia przed rozpoczęciem ataku namierzonego celu. Wszystkie wcześniejsze gwarantowane ciosy wciąż jednak takie pozostają.

Balans walki

 • Obrażenia w bloku nie mogą dłużej spowodować śmierci postaci nawet w trybie zemsty, z dodatkowymi wzmocnieniami itd.

Komentarz deweloperów: obrażenia w bloku nie mogą aktualnie powodować zabójstwa, poza błędem, w efekcie którego pewne wzmocnienia były przyznawane dla obrażeń. Obliczaliśmy wartość obrażeń w bloku na podstawie ataku podstawowego, a dopiero potem braliśmy pod uwagę modyfikatory jak zemsta czy wzmocnienia, co oznaczało, że tak wzmocnione obrażenia w bloku mogły zabić. Błąd ten został naprawiony.

Ogólne

 • Zoptymalizowano wyświetlanie informacji o ataku tak by pojawiały się tak szybko, jak to tylko możliwe.

Komentarz deweloperów: w ten sposób pomagamy graczom dowiedzieć się, że wróg atakuje, w najszybszym możliwym momencie.

 • Zasady parady skrytobójców są teraz takie same jak innych postaci (nie mogą parować miażdżącego kontrataku strażnika, potwierdzonych ciosów gàidheala itd.).

Komentarz deweloperów: od chwili premiery postacie-skrytobójcy miały problem, w efekcie którego, jeśli wykonały cios w odpowiednim momencie, mogły sparować miażdżący kontratak strażnika. Sytuacja ta miała miejsce rzadko, ponieważ zależała od chwili wykonania ataku zarówno przez strażnika, jak i skrytobójcę. Po pojawieniu się gàidheala problem zaczął jednak występować częściej, ponieważ w przypadku pary rzut palem>potęga Balora tylko parada musiała być wykonana we właściwym momencie. Nie istnieje żaden powód, dla którego skrytobójcy powinni mieć taką możliwość, dlatego wprowadzamy zmiany dzięki którym ich parada będzie działać tak samo jak parada innych postaci.

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego możliwe było wywołanie krwawienia u wroga w okresie niewrażliwości po wskrzeszeniu lub odrodzeniu.
 • Ponownie aktywowano możliwość wielokrotnego wykonywania pewnych gestów niektórych postaci, m.in. pogromcy, centuriona, egzekutora, drengra i orochiego. Poprawka ta została wprowadzona dla pogromczyni – nastąpi to w jednej z przyszłych aktualizacji.

Strażnik

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego po standardowym silnym ataku z prawej nie była odtwarzana regularna animacja oczekiwania na blok wroga.

Pogromca

 • Dodano wpis na stronie zestawu ruchów wyjaśniający możliwość pogromcy do anulowania ataków postawą pełnego bloku.

Komentarz deweloperów: pogromca zawsze był w stanie to robić, teraz dodaliśmy tylko informację w zestawie ruchów.

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego animacja gestu „Kickflip” pogromczyni powodowała nachodzenie tekstury tarczy.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego sekwencja uniku w tył, usunięcia namierzania i pozostania w miejscu powodowały aktywację animacji biegu.

Egzekutor

 • „Długa ręka” poprawnie trafia teraz wytrąconego z równowagi wroga.
 • „Długa ręka” uderza teraz poruszających się przeciwników w odpowiedniej chwili.
 • Wykonany bez namierzania silny cios kończący serii „sędzia, ławnik i kat” jest teraz nieblokowalny (tak samo jak jego wersja wykonywana podczas namierzania).

Kensei

 • Zmniejszono nieco prędkość biegu postaci bez kondycji.
 • Ręce postaci nie przechodzą dłużej przez tors podczas animacji gestu „Odpadam”.

Shugoki

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego po utracie pasywnej postawy nieprzerywalności shugoki odgrywał niepoprawną animację.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego postać wroga przerzucana była nad shugokim, kiedy zabijał ją za pomocą „demonicznej kuli”, a następnie słabego ataku obok ściany.

Orochi

 • Zwiększono zasięg „podmuchu wiatru” z 2,5 do 3 m.

Komentarz deweloperów: podczas starć z shinobim korzystającym w salta w tył istniała niespójność między „podmuchem wiatru” orochiego wykonywanym po uniku w przód a tym po uniku w bok (w pierwszej sytuacji atak trafiał, w drugiej nie). Teraz „podmuch wiatru” będzie trafiał shinobiego bez względu na kierunek uniku.

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego podczas animacji egzekucji „Udław się” wróg nie łapał głowni broni orochi.

Nobushi

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego nobushi nie mogła blokować przełamania gardy w postawie ukrycia.

Komentarz deweloperów: możliwość ta została niezamierzenie usunięta w poprzedniej aktualizacji wraz z usunięciem umiejętności blokady przełamania gardy dróttinna i pogromcy w postawie pełnego bloku. Walkiria nie posiadała tej możliwości już wcześniej.

Od strony technicznej ciosy te są traktowane podobnie, stąd też nastąpiło przypadkowe usunięcie umiejętności u nobushi.

Na razie wróciliśmy więc do poprzedniego zachowania, będziemy jednak monitorować sytuację. Jeśli blokada przełamania gardy okaże się zbyt dobra i zdecydujemy się na jej usunięcie, zrobimy to świadomie zamiast w wyniku błędu.

Drengr

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego drengr blokował się na niektórych elementach otoczeni podczas gwałtownej szarży, natomiast wróg nadal przemieszczał się w powietrzu.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego odtwarzana była nieprawidłowa animacja gwałtownej szarży, jeśli wróg znajdował się w okolicy gejzera lub ściany.

Dróttinn

 • Obrona w bloku dróttinna działa teraz ponownie 100 ms po zmyłce (tak samo jest w przypadku innych postaci).
 • Zmniejszono nieco prędkość biegu postaci bez kondycji.
 • Naprawiono animacje ciosów wykonywanych bez namierzania.

Walkiria

 • Dla wroga walkirii jest teraz odtwarzana prawidłowa reakcja po jej przełamaniu gardy czyniąca go niewrażliwym na przełamanie gardy innych wrogów.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego serie ataków walkirii posiadały niewłaściwy efekt dźwiękowy.

Centurion

 • Obrona w bloku centuriona działa teraz ponownie 100 ms po zmyłce (tak samo jest w przypadku innych postaci).
 • Zmniejszono nieco prędkość biegu postaci bez kondycji.

Shinobi

 • Zwiększono poziom zdrowia z 90 do 110 pkt.

Komentarz deweloperów: shinobi otrzymuje premię pozwalającą mu przeżyć nieco dłużej w celu ułatwienia przetrwania po popełnieniu błędu w pojedynku lub wytrzymania większej ilości ciosów podczas walk grupowych.

 • Zmniejszono okno czasowe na trafienie wroga podczas powalenia o 400 ms.

Komentarz deweloperów: zmiana ta nie ma wpływu na moment trafienia ataku, skraca tylko czas, w jakim shinobi może uderzyć przeciwnika.

 • Shinobi jest teraz poprawnie wytrącany z równowagi, kiedy wykona chwyt i silny atak, a przeciwnik aktywuje tryb zemsty.
 • Naprawiono animację zeskoku z wysokości.
 • Naprawiono błąd związany z anulowaniem szarży przez shinobiego w skrajnych momentach.
 • Dodano ikonę krwawienia do słabego ataku z przeniesieniem i kopnięcia z przeniesieniem na stronie zestawu ruchów.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego kolana postaci przechodziły przez podłoże podczas gestu „Epicka furia”.

Gàidheal

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego gesty wykonywane w postawie ofensywnej mogły zostać anulowane po 100 ms zamiast po 300 jak w przypadku wszystkich innych postaci.

Komentarz deweloperów: takie samo okno czasowe obowiązuje dla wszystkich innych postaci. Zmiana ta oznacza, że gest w postawie ofensywnej nie może być dłużej użyty w połączeniu z unikiem w celu wykonania tzw. wavedasha.

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego przełamanie gardy po uniku w przód było trudniejsze niż powinno.
 • Zmniejszono nieco prędkość biegu postaci bez kondycji.
 • Gàidheal może teraz zmienić gardę podczas parady (jak inne postacie). Szybkie przejście do postawy ofensywnej ma też teraz priorytet nad zmianą gardy.
 • Zmniejszono zasięg ruchu podczas wykonywania silnych ataków bez kondycji o 1,5 m w celu uniknięcia nieprawidłowej animacji.
 • Egzekucja „Łamacz kości” może teraz powodować zrzucenie wroga z wysokości.
 • Poprawiono animację przejścia z przełamania gardy do silnego ataku.

Gladiator

 • Dostosowano ruch podczas uniku bocznego w celu rozwiązania problemów z unikiem gladiatora.
 • Boczne ataki z unikiem, „Użądlenie pszczoły” i „Szybka wbitka”, są teraz rozpoczynane 300 ms po uniku (wcześniej było to od 100 do 400 ms).

Komentarz deweloperów: gladiator posiadał problem, w efekcie którego jeśli próbował wykonać unik w bok przed nadchodzącym atakiem, a następnie go skontrować, często się zatrzymywał i zostawał trafiony przez cios. Wprowadzane zmiany pozwolą mu na faktyczne wykonanie uniku i dadzą szansę na kontratak.

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego jeśli wróg wykonywał słaby atak a gladiator odbicie z przeszyciem, ten pierwszy był w stanie uniknąć wspomnianego ruchu. Faza początkowa odbicia z przeszyciem została skrócona o 200 ms (z 600 do 400 ms), co usunie szansę na unik.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego postać SI gladiatora nie była w stanie rzucać wrogami na boki lub do tyłu podczas „nadziania”.
 • Naprawiono błąd pozwalający shinobiemu na wykonanie salta w tył poza zasięg odbicia gladiatora i złapanie go bez jego możliwości reakcji.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego gladiator spadał z wysokości po nietrafionym przeszyciu.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego atak „fuscina ictus” nie wywoływał krwawienia, jeśli trafiał shugokiego w postawie nieprzerywalności. Efekt ten jest teraz spójny z zachowaniem innych rodzajów krwawienia w przypadku shugokiego.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego żeńska wersja gestu „Wykop sobie grób” posiadała problem z animacją odsuwającej się broni.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego broń nie była prawidłowo ustawiona podczas egzekucji „Zero litości”.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego postać SI gladiatora nie wykrywał prawidłowo szans na odepchnięcie przeciwnika na ścianę podczas przeszycia.
 • Naprawiono błąd związany z brakującymi dźwiękami gladiatora.

Talenty

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego talenty nie zostawały odblokowane, kiedy otrzymano awans dzięki sławie zdobytej po asyście przy wielokrotnym zabójstwie.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego w przypadku śmierci z aktywnym talentem po odrodzeniu konieczne było odczekanie pozostałego w chwili śmierci czasu aktywności, a następnie czasu odnawiania.

SI

 • Zaktualizowano SI, tak aby podczas używania drabin brała pod uwagę koszt kondycji.

Komentarz deweloperów: postacie SI zostały zaktualizowane, aby rozważały koszt kondycji przy wykonywaniu zjazdów lub ataków z drabiny.

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego postacie SI miały problem z wykonywaniem ataku ze sprintu na uciekających przeciwnikach.

Komentarz deweloperów: dzięki tej zmianie postacie SI powinny być w stanie dogonić uciekającego wroga i wykonać atak ze sprintu częściej niż dotychczas.

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego postać SI walkirii odtwarzała animację pudła zamiast trafienia po udanym uderzeniu tarczą.
 • Wprowadzono poprawkę, dzięki której dróttinn SI będzie rzadziej używał ataku strefowego w sytuacjach 1v1.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego postacie-skrytobójcy SI blokowały się, próbując aktywować „Uosobienie strachu” po zabójstwie wroga.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego postacie SI pozostawały nieaktywne w bazach podczas niestandardowych rozgrywek dominacji.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego postacie SI nie były w stanie uniknąć „objęć demona” shugokiego.

Ogólne ulepszenia

Potyczka

 • Aktywowano system antyucieczkowy w potyczce. Będzie on aktywowany tylko jeśli w każdej drużynie pozostanie jeden gracz.
  • Premia do szybkości ruchu dla ścigającego.
  • Kilka kar dla osoby uciekającej: kara do szybkości ruchu, utrata kondycji oraz wzrost kosztów kondycji.
 • Dodatkowo gracz posiadający największy procent pozostałego zdrowia wygrywa.

Komentarz deweloperów: ten sam system, który został wprowadzony w pojedynkach, jest teraz obecny w potyczce, rozwinięty o pewne zmiany związane ze specyfiką tego trybu.

Online

 • Rozdzielono klasyfikację matchmakingową pojedynku i potyczki.

Komentarz deweloperów: w celu dokładniejszego matchmakingu i polepszenia jakości rozgrywek zdecydowaliśmy się na rozdzielenie klasyfikacji MMR graczy w pojedynku i potyczce.

 • Po opuszczeniu pojedynku przez gracza jego przeciwnik automatycznie wygrywa.

Komentarz deweloperów: na życzenie społeczności gracze będą teraz wygrywać pojedynki natychmiast po ich opuszczeniu przez wroga bez konieczności walki z SI.

 • Do statystyk gracza opuszczającego rozgrywkę doliczana będzie teraz porażka.
 • Parametry zasięgu wyszukiwania będą teraz prawidłowo aktualizowane na stronie matchmakingu.

Alternatywne schematy kontrolera

 • Dostępne schematy to:
 • Domyślny: podstawowy układ przycisków kontrolera.
 • Schemat 1: przycisk X/kwadrat zamieniony z LB/L1, komendy komunikatora możliwe do wyboru za pomocą pada kierunkowego.
 • Schemat 2: przycisk X/kwadrat zamieniony z przyciskiem prawego drążka/R3, komendy komunikatora możliwe do wyboru za pomocą pada kierunkowego.

Komentarz deweloperów: to pierwszy krok w kierunku zapewnienia graczom możliwych do spersonalizowania układów przycisków. Zebraliśmy opinie społeczności z różnych źródeł, aby określić alternatywne schematy, i dodaliśmy je do gry.

Dostosowywanie sterowania w walce

 • Dodano możliwość personalizacji kątów trybu gardy i martwej strefy osobno dla kontrolera oraz myszy.

Komentarz deweloperów: wzięliśmy pod uwagę komentarze społeczności i dodaliśmy możliwość zmiany kątów trybu gardy, martwych stref oraz obrotu, aby sterowanie było łatwiejsze.

Gracze mogą zawsze wrócić do wartości domyślnych wszystkich opcji bez konieczności resetowania całego sterowania, zaznaczając odpowiednie pole.

Wyjście sprintem z trybu gardy przy użyciu kontrolera

 • Dodano możliwość wyjścia z trybu gardy po rozpoczęciu sprintu. Funkcja może zostać aktywowana w sekcji sterowania menu opcji.

Komentarz deweloperów: aby zapewnić graczom większą kontrolę, w menu sterowania dodaliśmy opcję wyjścia z trybu gardy za pomocą sprintu, która pozwoli użytkownikom korzystającym z kontrolera szybko opuszczać walkę i wycofywać się w razie potrzeby.

Uwaga: zachowanie to jest domyślnym dla klawiatury i myszy od czasu premiery.

Balista

 • Poprawiono dokładność w określaniu sytuacji, kiedy pocisk balisty był bliski nietrafienia.

Komentarz deweloperów: odległość trafienia pocisku jest teraz określana na podstawie pozycji graczy zamiast kamery.

 • Naprawiono konflikt między wskrzeszaniem sojusznika a próbą skorzystania z balisty. Teraz ten pierwszy ma priorytet.
 • Narzędzia komunikacyjne są teraz dostępne podczas korzystania z balisty.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego ręce postaci były przesunięte podczas obracania balisty.

Mapy

Strażnica

 • Zmieniono lokację potyczki, gracze walczą teraz na ograniczonym obszarze na froncie.

Most przy sanktuarium

 • Zmieniono lokację potyczki, gracze walczą teraz na środku mostu.
  • Usunięto pułapki z kolcami.
  • Dodano pułapkę w podłożu, która otwiera się podczas rozgrywki.

Kanion

 • Zmieniono lokację potyczki, gracze walczą teraz na ograniczonym obszarze na cmentarzu.

Wysoki fort

 • Dostosowano lokacje początkowe oraz obszar gry na mniejszej wyspie podczas potyczki, aby poprawić komfort walki.

Komentarz deweloperów: zdecydowaliśmy się na umożliwienie walki z bliska na oryginalnych mapach (jak w przypadku „Lasu”). Z pewnością zachęci to graczy do wypróbowania mechaniki walki przeciw dwójce oponentów, jednocześnie ograniczając liczbę zagrożeń otoczenia.

Wojna Frakcji

 • Zasoby wojenne mogą teraz zostać przydzielone z menu listy gier wydarzenia.

Komentarz deweloperów: dodaliśmy opcję przydzielania zasobów wojennych podczas udziału w specjalnych rozgrywkach, które nie odbywają się na froncie, aby biorący w nich udział gracze nie musieli wybierać między nimi a udziałem w Wojnie Frakcji. To samo dotyczy sztandarów wojennych.

Personalizacja

 • Do statystyk wyposażenia dodano wskaźnik określający, jakie są jego właściwości w porównaniu do największych premii oraz kar.
 • Przyciemniono tło menu grabieży w celu poprawy czytelności.

Interfejs

 • Dodano powiadomienia dla całej grupy wyświetlane, kiedy dołączy do niej użytkownik o zamkniętym rodzaju NAT. Więcej informacji o rodzajach NAT i sposobach ich poprawy znajduje się w naszym FAQ: https://support.ubi.com/pl-PL/Faqs/000025945/.

Komentarz deweloperów: chcieliśmy, aby członkowie grupy byli świadomi dołączania lub tworzenia grup przez osoby z zamkniętym NAT-em, ponieważ obecność wielu takich użytkowników może mieć negatywny wpływ na jakość połączenia.

 • Poprawiono wsparcie dla deuteranopii i protanopii w trybie ślepoty barw.

Komentarz deweloperów: poprawiliśmy tryb ślepoty barw, wprowadzając inne barwy pasków zdrowia, kondycji oraz zemsty zależne od jego rodzaju (poprzednio pozostawały one w tym trybie bez zmian).

 • Zmieniono nazwę „Odwrócenie osi Y celowania” na „Odwrócenie osi Y celowania naziemnego”.

Komentarz deweloperów: zmieniliśmy nazwę opcji, aby lepiej odpowiadała jej faktycznej funkcji – ma ona wpływ wyłącznie na talenty, którymi należy wycelować w podłoże.

 • Zmieniono ikonę potyczki na mapie świata, aby bardziej się wyróżniała.
 • Dodano możliwość usunięcia wszystkich nowych powiadomień w menu. Opcja ta usuwa też wszystkie żółte wykrzykniki.
 • Dodano ikony interfejsu informujące o problemach sieciowych. Legenda znajduje się w sekcji „Jakość połączenia” po wyborze opcji „Rodzaj NAT” z menu społeczności.

icons_desc

 • Modyfikatory trybu gry są teraz pokazywane na mapie każdego trybu gry (tak jak dotąd w rozgrywkach niestandardowych).

PC

Wybór rynsztunku za pomocą klawiatury i myszy

 • Podczas korzystania z klawiatury i myszy do wyboru postaci na siatce, pola do wyboru rynsztunku będą się pojawiać nad ikoną bohatera, aby działanie to było szybsze i bardziej oczywiste dla użytkownika.

Wyniki benchmarku

 • Wyniki benchmarku są teraz eksportowane do folderu Documents/My Games/For Honor/Benchmark.

Inne poprawki

Turniej pojedynkowy

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego opcja szybkiej rozgrywki była niedostępna po opuszczeniu turnieju.
 • Naprawiono błąd powodowany przez akceptację zaproszenia do grupy podczas oczekiwania na turniej pojedynkowy.

Mapa

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego podczas wchodzenia na jedną z drabin na mapie „Strażnica” odgrywana była nieprawidłowa animacja.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego atakujący żołnierze i SI wybierali dłuższą drogę, aby dotrzeć na front mapy „Brama-cytadela”.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego gracz zostawał zablokowany przez niewidzialną kolizję na mapie „Most przy sanktuarium”.

Interfejs

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego gracze byli przekierowywani do menu głównego zamiast do widoku świata kampanii po ukończeniu misji.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego gracze nie byli w stanie opuścić menu przydzielania zasobów wojennych.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego wiadomość o głosowaniu na mapę była wyświetlana w niewłaściwym miejscu na ekranie.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego rodzaj rozgrywki i parametry ulegały zresetowaniu po anulowaniu matchmakingu rozgrywki niestandardowej.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego gracz nie mógł rozpocząć rozgrywki niestandardowej po dodaniu postaci SI.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego ikony oraz poziomy graczy znikały na ekranie przygotowania do rozgrywki.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego ikona wskrzeszenia była czasem niewidzialna.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego statystyki wyposażenia znikały czasem z ekranu podczas grabieży.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego opcja „Znajdź nowego przeciwnika” pojawiała się pomiędzy rozgrywkami z SI.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego menu społeczności nie było właściwie wyświetlane w pewnych przypadkach.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego sztandar wojenny zwycięzców poprzedniego sezonu nie był wyświetlany lub był wyświetlany w niewłaściwym miejscu.

Personalizacja

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego grawerunki były umieszczane na elementach zbroi gladiatora wykonanych z materiału.
 • Naprawiono efekt dźwiękowy efektu „Zamieć”.
 • Naprawiono problem z personalizacją folg kenseia.
 • Naprawiono problem z personalizacją zbroi kenseia.
 • Naprawiono problem braku dźwięku efektu „Roztrzaskany lód” podczas wykonywania egzekucji i gestu przez gàidheala.
 • Naprawiono problem z napierśnikiem cichej obserwacji rozjemczyni.
 • Naprawiono problem z wykorzystaniem materiału na rękach pogromczyni.
 • Naprawiono problem z personalizacją napierśnika shinobiego.
 • Naprawiono problem z personalizacją hełmu nobushi.
 • Usunięto z bielizny powodujące iluzję uśmiechniętej twarzy tekstury krwi.
 • Naprawiono problem z personalizacją hełmu konnego lorda strażnika.
 • Naprawiono problem z mitycznym strojem „Fleur-de-lis w locie” gladiatora.
 • Naprawiono problem braku dźwięku efektu „Dębowe liście” podczas wykonywania egzekucji i gestu przez gladiatora.
 • Naprawiono problem braku dźwięku efektu „Odłamki obsydianu” podczas wykonywania egzekucji i gestu w koszarach.
 • Naprawiono problem braku dźwięku efektu „Świetliki” podczas wykonywania egzekucji i gestu w koszarach.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego efekt „Śmiercionośna mgła” był niespójny wśród postaci.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego symbole na napierśniku orochi były mniejsze niż te u orochiego.
 • Naprawiono problem braku dźwięku efektu „Wstrząs plazmowy” podczas wykonywania egzekucji i gestu przez shugokiego.
 • Naprawiono problem opóźnionego dźwięku efektu „Zamieć” podczas wykonywania egzekucji.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego miniatura stroju mitycznego „Czempion Arkadii” egzekutora była inna niż faktyczny strój.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego miniatura stroju mitycznego „Sen Lokiego” walkirii była inna niż faktyczny strój.

Tylko na PC

 • Naprawiono błąd, w efekcie którego czat tekstowy był niedostępny na ekranie wyboru postaci.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego czat tekstowy był niedostępny po opuszczeniu gry i rozpoczęciu nowej.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego ikona wyciszenia czatu tekstowego nie zostawała zaktualizowana podczas wczytywania meczu.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego gracze mogli zostać zablokowaniu w grze po naciśnięciu kombinacji klawisza czatu tekstowego i klawisza przełączania interfejsu podczas rozgrywki z więcej niż jedną osobą.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego menu gry było wyświetlane, kiedy jakiekolwiek urządzenie sterujące (kontroler, mysz i klawiatura, Tobii) zostało odłączone podczas rozgrywki.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego ostrzeżenie o przypisaniach klawiszy było wyświetlane dla klawiszy strzału z balisty i przybliżenia widoku balisty.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego kamera nie obracała się w wybranym kierunku, kiedy użytkownik przemieścił głowę poza kąt śledzenia urządzenia Tobii w czasie gry.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego postać biegła w przeciwnym kierunku podczas ruchu do przodu, kiedy w czasie używania urządzenia Tobii gracz spojrzał na lewą lub prawą granicę ekranu.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego panel dotykowy Steam Controllera był wyświetlany jako analogowy w panelu dotyczącym uniku podczas treningu.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego dla wielu opcji transformacji w edytorze emblematów wyświetlane były nieprawidłowe ikony przycisków podczas korzystania ze Steam Controllera.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego ikona przycisku dla sekcji wieści w menu głównym nie była wyświetlana podczas korzystania ze Steam Controllera.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego ikony przycisków odpowiadających za przewijanie listy twórców gry nie były wyświetlane podczas korzystania ze Steam Controllera.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego efekt dźwiękowy kliknięcia myszy nie był słyszalny w sekcji podglądu i statystyk menu postaci.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego gracz nie był wybrać postaci z menu rynsztunku na początku misji fabularnej, korzystając z klawiatury.
 • Naprawiono błąd, w efekcie którego nie pojawiał się przycisk „Znajdź nowego przeciwnika”.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się