Ubisoft rozpycha się łokciami w Xbox Game Pass. Świetne produkcje trafią do usługi

Xbox Game Pass AC Origins
Newsy PC Xbox Series XOne

Assassin’s Creed w Xbox Game Pass? Jakiś czas temu raczej bym w to nie uwierzył, ale Microsoft właśnie potwierdził rewelacyjne wieści. A to nie wszystko!

XGP ma szansę na zdobycie kolejnych klientów.

Assassin’s Creed i nie tylko w Xbox Game Pass

W drugiej połowie kwietnia do flagowej usługi Microsoftu trafi parę świetnych pozycji. Szerzej o nowościach możecie przeczytać w tym miejscu, ale to nie wszystko. Znamy nawet niektóre pozycje w majowej ofercie, w tym premierowy tytuł. Nie ma się co dziwić, że Microsoft stara się jak może, aby XGP oferowało klientom jak najwięcej. W końcu to ich bodaj największa przewaga nad Sony. Jakby tego było mało – niebawem dostaniemy kolejne hity, tym razem od… Ubisoftu.

Nie musicie więc kupować Assassin’s Creed Origins, bo tytuł ten trafi do oferty w najbliższym czasie. Co to oznacza „w najbliższym czasie”? Niestety nie znamy dokładnej daty, ale Xbox zarzeka się, że mowa o kolejnych dwóch miesiącach. Origins ma być tym samym pierwszą grą z serii, która zostanie dodana do usługi. Czy to więc potwierdzenie kolejnych części? Raczej tak, co nie byłoby zbyt dużym zaskoczeniem. Origins będzie dostępne na PC, konsoli oraz w chmurze.

Kolejnym hiciorem od Ubi ma być For Honor: Marching Fire Edition. Ja wiem, że For Honor już w usłudze się znajduje, ale tym razem dostępna ma być ulepszona wersja gry. Dlatego też każdy gracz będzie mógł bezpłatnie (no, w ramach subskrypcji) zaktualizować tytuł do „większej” edycji. Mowa o wersji PC, konsolowej oraz „chmurowej”. Obydwa tytuły powinny więc trafić do XGP najpóźniej pod koniec czerwca 2022 roku.

Ubi coraz odważniej rozpycha się łokciami w usłudze Microsoftu. Wcześniej gracze dostali m.in. Rainbow Six Extraction i to na premierę. Ciekawie sprawa zapowiada się z Origins. Deweloper w ubiegłym roku zapowiedział patch do konsolowych wersji gry, dzięki któremu ta działać ma w 60 FPS-ach. Nie wiemy niestety, czy zdążą zaktualizować produkcję do czasu jej debiutu w Game Passie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie