Pac-Man and the Ghostly Adventures 2: jeden z najbardziej kultowych bohaterów gier video powraca

Sympatyczny pochłaniacz żółty kulek pojawi się w kontynuacji dedykowanej mu gry platformowej.

Produkcja ukaże się jedynie na konsole: Xbox 360, PS3, Wii U oraz handhelda 3DS. Premiera została zapowiedziana na październik 2014 roku. Tytuł skierowany jest przede wszystkim do młodszych odbiorców, ale nie jest wykluczone, iż starzy wyjadacze pamiętający oryginał z roku 1980 także przyjrzą się pozycji Namco z bliska.

Naszym zadaniem będzie obrona PacWorldu, zostajemy więc zmuszeni podjąć walkę z nikczemną bandą ghouli i ich szefem Lordem Betrayusem. Pokierować przyjdzie nam nie tylko protagonistą w kolorze cytrynowym, ale także jego przyjaciółmi: Cylindrą i Spiralem. Przemierzając kolorowy świat nie będziemy mogli narzekać na nudę, trafimy bowiem do wielu interesujących miejsc: przestrzeni kosmicznej, na dno oceanu a także do Krainy Umarłych.


Ciekawie prezentuje się też możliwość przeistaczania Pac-Mana w różne formy. Co powiecie na PacZillę budzącą jednoznaczne skojarzania z Godzillą? Chociaż pierwsza część nie oczarowała recenzentów (średnia ocen Metacritic wynosi 50%) to być tym razem producenci nie zawiodą oczekiwań.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

1 Shares
Share1
+1
Tweet