Bandai Namco planuje aktorską adaptację Pac-Mana. Film współtworzy producent Sonica

Pac-Man - film znów w planach. Bandai Namco szykuje adaptację
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

W planach jest już film oparty na kultowej grze zręcznościowej Pac-Man. Co ciekawe, w produkcji mają wystąpić prawdziwi aktorzy.

Choć można się spodziewać, że film o żółtej kulce gonionej przez różnokolorowe duchy nie pozostawia wiele miejsca na grę aktorską, Bandai Namco Entertainment we współpracy z Wayfarer Studios zamierza właśnie w ten sposób przenieść Pac-Mana na wielki ekran. Za pomysł odpowiada Chuck Williams, czyli producent innej adaptacji klasycznej gry – Sonica. Niestety jak na razie nie wiadomo, jak ma się prezentować film; nie ma także informacji o ewentualnej obsadzie.

To nie pierwsza próba wykorzystania Pac-Mana na wielkim ekranie. W 2015 roku światło dzienne ujrzał film Piksele w reżyserii Chrisa Columbusa. Pac-Man był tam jednym z bohaterów, obok Donkey Konga i innych postaci, które próbowały zamienić cały świat w tytułowe piksele. Film nie spotkał się jednak z najlepszym przyjęciem; zostaje jedynie liczyć na to, że Chuck Williams ma na całość nieco lepszy pomysł.

Sam Pac-Man – jeszcze jako gra, nie zaś film – przedstawienia chyba nie wymaga. Żółta kulka zjadająca z planszy białe elementy zadebiutowała w 1980 roku i do dziś pozostaje jednym z najbardziej znanych tytułów z tamtego okresu. Popularność sprawiła, że grę szybko przekonwertowano z automatów na inne platformy, w tym Commodore 64. Tytuł wywarł również ogromny wpływ na późniejszych twórców; wydano szereg sequeli, remake’ów, a nawet zwykłych klonów Pac-Mana.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie