Nowa gra Hideo Kojimy to horror. Wyciekło logo i pierwsze szczegóły, studio reaguje

Death Stranding - PlayStation zamyka usta insiderom
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Wygląda na to, że Hideo Kojima szykuje horror. Wiarygodny informator ujawnił informacje na temat projektu, a do sieci wyciekło logo – poznajcie Overdose.

Tom Henderson twierdzi, że widział trzyminutowy materiał prezentujący grę. Przedstawiał on postać graną przez aktorkę Margaret Qualley wcielającą się wcześniej w Mamę z Death Stranding, która zwiedzała mroczne korytarze z latarką w dłoni. Na końcu filmiku miał pojawić się jumpscare, a po nim na ekranie wyświetlił się napis “game over” oraz w końcu plansza tytułowa “A Hideo Kojima Game… OVERDOSE”.

Henderson twierdzi, że zaprezentowana mu gra nie wygląda na kontynuację Death Stranding, a na zupełnie nowy projekt. Jest to możliwe, wszak Hideo Kojima lubi pracować ze znanymi już sobie aktorami – obecność Margaret Qualley w zupełnie nowej grze nie jest wykluczona. Produkcja ma też pozwalać na rozgrywkę z perspektywy pierwszej oraz trzeciej osoby.

Tom Henderson podobno nie jest jedyną osobą, która widziała omawiany materiał. Youtuber, który twierdzi, że również zapoznał się z przeciekiem, opublikował w sieci kiepskiej jakości grafikę z logo gry, a chwilę później usunął ją ze swojego profilu na Twitterze. W internecie nic jednak nie ginie.

Hideo Kojima - Overdose
Źródło: eXtas1stv dzięki Farnam

Wiarygodności przeciekowi dodaje fakt, że zareagowało na niego Kojima Productions. Tom Henderson został poproszony przez przedstawicieli studia o usunięcie swojego artykułu, ale odmówił.

Po opublikowaniu tego artykułu firma Kojima Productions skontaktowała się ze mną drogą mailową, prosząc o jego usunięcie.
Odrzuciłem tę prośbę.

– napisał Tom Henderson na Twitterze

Bardzo możliwe, że Hideo Kojima pokaże swoją nową grę na nadchodzącym Summer Game Fest. Jakiś czas temu asystentka dewelopera dodała na Twittera zdjęcia przedstawiające go w trakcie rozmowy z prowadzącym wydarzenie Geoffem Keighley.

Choć mamy już parę dowodów na istnienie gry, a za przeciek odpowiada prawie nieomylny Tom Henderson, warto poczekać na oficjalną zapowiedź. Póki co nie możemy z całą pewnością potwierdzić czym w rzeczywistości jest Overdose i czy kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie