Kojima znów rozbudził wyobraźnię fanów Silent Hill. Najpierw kalendarz, teraz zegar

Hideo Kojima przy znaku Silent Hill
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Hideo Kojima to deweloper, który lubi bawić się oczekiwaniami graczy. Tym razem (świadomie lub nie) wzbudził zainteresowanie… swoim zegarem.

Deweloper wrzucił na Twittera zdjęcie krzesełka reżysera oraz zegara. Niepozorne, nieprawdaż? Ano nie dla każdego. Pewien internauta zwrócił uwagę na fakt, że zegar Kojimy wskazuje dokładnie tą samą godzinę, co zegar z pewnej doskonale znanej fanom horrorów gry – Silent Hill 2.

Zegar z SH2 pojawiał się w jednej z zagadek i wymaga ustawienia godziny 9:10. Jak widać, zegar Kojimy również wskazuje taką godzinę. Przypadek? Możliwe, ale oczywiście niewykluczone, że coś jednak jest na rzeczy. Póki co możemy jedynie się domyślać.

Zeszłoroczny przeciek z wiarygodnego źródła wskazuje, że Kojima pracuje nad grą osadzoną w świecie Silent Hill. Trzeba jednak pamiętać, że do wieści tej nadal nie odniosło się ani Konami, ani sam Hideo Kojima – jeśli gra faktycznie powstaje, trzeba poczekać na zapowiedź.

Nad grami Silent Hill mają pracować też inne studia. Swoje Ciche Wzgórze podobno przygotowuje między innymi polskie Bloober Team.

Warto przypomnieć, że Kojima ostatnio wywołał dyskusje wśród fanów innym teoretycznie niepozornym zdjęciem. Deweloper wrzucił fotkę kalendarza, a w opisie zdjęcia napisał wielkimi literami słowo „june”. Niektórzy twierdzą, że znany deweloper pokaże w tym miesiącu swój nowy projekt. Choć w przypadku szefa Kojima Productions nie możemy niczego wykluczać, trzymałbym oczekiwania na wodzy.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie