Nowe Call of Duty. Sieć rozgrzały kolejne doniesienia

Co roku w okolicach zbliżającej się wiosny zaczynamy w napięciu wyszukiwać wszelkich wzmianek dotyczących nowego Call of Duty. W tym roku jest nie inaczej. Zaczęło się od nowego update’u dla Black Ops 3, gdzie doszukiwano się zapowiedzi kolejnej odsłony, a żar poszukiwań podsyciły screeny ze sklepu GameStop, gdzie widniały przyszłe produkty takie jak koszulki sygnowane tytułem Call of Duty: Black Ops 4. Lawina więc ruszyła i przynosimy kolejne, ciekawe wieści.

Call of Duty Black Ops 4 – logo czy przypadek?

Jeśli ominęliście nasz ostatni news dotyczący Black Ops 4, zajrzyjcie koniecznie tutaj. Warto nadrobić zaległości, bo dziś niesiemy kolejną nowinę. Na stronie Kotaku pojawiły się informacje od anonimowego informatora, że zgodnie z podejrzeniami fanów, tegoroczna odsłona Call of Duty będzie właśnie kolejną częścią Black Ops. Ale to nie wszystko. Na Twitterze pojawiła się także kolejna, ciekawa informacja. Tweet wysłany przez NBA on ESPN pokazał krótki filmik, na którym James Harden pojawia się w baseballówce z dziwnie znajomym logo, w równie znajomych barwach.

Call of Duty Black Ops 4 w niedalekiej przyszłości

Zaangażowanie tematem tweeta wyglądałoby być może na urojenia ortodoksyjnych fanów Call of Duty, gdyby nie fakt, że wczoraj wieczorem serwis Kotaku potwierdził prawdziwość loga. Nie wiadomo jednak, czy ów donos pochodzi od tego samego źródła, o którym wspominaliśmy powyżej. Tajemniczy informator podkreślił również, że fabuła nowego CoDa przeniesie nas jedynie o kilka lat naprzód względem obecnego roku.

Tak więc będzie wyglądało nowe logo Black Ops 4

Pierwsze reakcje na logo fanów na Twitterze oraz innych portalach społecznościowych były mocno prześmiewcze. Do Treyarch doczepiono się sarkastycznymi komentarzami mówiącymi, że firma nie zna rzymskich oznaczeń i poszła na łatwiznę, a kolejna, piąta już część będzie wyglądać tak:

Jednak trzeba przyznać, że z marketingowego punktu widzenia logo Black Ops 4 ma całkowitą rację bytu. Potwierdzałoby ono również plotkę o przyszłym zaopatrzeniu sklepu GameStop. W momencie otrzymania rzymskiej cyfry IV, w sklepie otrzymalibyśmy raczej przedmioty opisane jako Black Ops IV, a nie Black Ops 4. Ponadto, takie logo całkiem nieźle wygląda, jak sądzicie? Dajcie znać, czy jesteście nim rozczarowani, czy jednak trafił w Wasze gusta, podobnie jak w moje.

Ewelina Stój

Ewelina Stój

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.