Netflix stawia na gry. Ma w planach mnóstwo nowych pozycji

Netflix z nową grą dla subskrybentów. Kultowy bohater powrócił
Mobile Newsy

Netflix Games prężnie się rozwija i w planach jest wydanie kolejnych gier w ofercie giganta streamingu. Nowe doniesienia wskazują, że przed nami sporo premier.

Obecnie w gamingowej bibliotece Netflixa znajdziemy 18 gier, a do końca roku ma ukazać się kolejne 30 produkcji – wskazują źródła The Washington Post. Firma podobno zamierza sporo zainwestować w gry z wielu gatunków, jednak na razie będzie w dalszym ciągu skupiać się na tytułach przeznaczonych na urządzenia mobilne.

Niedawna aktualizacja oferty Netflix Games wprowadziła do usługi trzy kolejne tytuły: This Is A True Storu, Shatter Remastered i Into The Dead 2: Unleashed. Kolejne debiuty są w drodze i niedługo powinniśmy poznać następne gry zmierzające do growej biblioteki Netflixa.

Gigant sporo inwestuje w swoją ofertę gier wideo. Firma przejęła już parę studiów tworzących gry, w tym między innymi twórców Oxenfree i nieco mniej znane Boss Fight Entertainment. Nikt się nie zdziwi, jeśli wkrótce dowiemy się o przejęciu kolejnych zespołów. Nie spodziewałbym się jednak kupowania dużych studiów.

Zastanawiające jest to, że Netflix pomimo swoich problemów nie rezygnuje z mocnego rozwoju swojej growej dywizji. Firma anulowała wiele swoich filmowych i serialowych produkcji, ale jednak nie odpuszcza rynku gier. Może w tym szaleństwie jest metoda?

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie