Netflix kupił swoich pierwszych twórców gier wideo. Padło na bardzo utalentowany zespół

Logo Netflix na tle gier
Newsy

Netflix oficjalnie kupił swoje pierwsze studio tworzące gry wideo. Deweloperzy wesprą firmę w produkcji jej pierwszych gier i/lub zajmą się przygotowywaniem swoich kolejnych, własnych marek.

Pierwszym zakupem Netflixa w tym segmencie rynku jest Night School Studio. Zespół odpowiada za Oxenfree, Afterparty i powstające właśnie Oxenfree II. Założyciel Night School podzielił się wpisem na blogu zespołu.

Od dziś Night School Studio dołącza do zespołu Netflixa.
W ciągu ostatnich kilku miesięcy odbyliśmy niezliczone rozmowy na temat naszych wizji gier, opowiadania historii i wspólnych możliwości wywierania pozytywnego wpływu gdzieś pośrodku. (…).

To niezwykły zaszczyt być pierwszym studiem, które dołączyło do Netflixa! Nie tylko będziemy mogli robić to, co robimy i jak lubimy, ale także będziemy mogli zasiąść w pierwszym rzędzie na największej platformie rozrywkowej na świecie. (…). Nadal będziemy tworzyć Oxenfree II. Nie przestaniemy wymyślać nowych światów.

– poinformował założyciel Night School Studio, Sean Krankel

Nie wiemy, kiedy ujrzymy pierwsze zapowiedzi od Night School będącego już pod skrzydłami giganta streamingu. Korporacja już teraz testuje swoje pierwsze gamingowe rozwiązania, więc niewykluczone, że poza Night School, firma ma jeszcze jakieś przejęcia do ogłoszenia.

Według mnie Netflix dokonał świetnego zakupu. Night School Studio odpowiada za jedne z mocniejszych gier przygodowych ostatnich lat. Oxenfree to właściwie już klasyk, który odbił się szerokim echem w społeczności graczy. Mam nadzieję, że dołączenie do Netflixa będzie krokiem w dobrą stronę, bo szkoda, aby takie talenty się marnowały.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie