Do Netflix Games dołącza kolejne studio. Nazwa brzmi, jakby walczyli ze swoim szefostwem

Netflix z nową grą dla subskrybentów. Kultowy bohater powrócił
Mobile

Netflix Games nie kończy inwestycji. Dopiero co mogliście usłyszeć o przejęciu kolejnego studia, a już świat obiegła wieść o nabyciu jeszcze jednego. Tym razem padło na Boss Fight Entertainment.

W ostatnich miesiącach na platformie Netflixa pojawia się coraz więcej gier mobilnych. Nic dziwnego, że ten streamingowy gigant inwestuje w branżę produkcji tworzonych z myślą o urządzeniach z Androidem i iOs – w końcu jest to obecnie najbardziej dochodowa gałąź gamingu.

Jak czytamy na łamach The New York Times, do rodziny Netflix Games właśnie dołączyło Boss Fight Entertainment, które ma sporo doświadczenia w produkcji swojego tytułu stworzonego z myślą o smartfonach i tabletach. Wymienione studio odpowiada za popularne Dungeon Boss. Niestety, nie podano do wiadomości publicznej, jaką kwotę wydał Netflix na swój najnowszy nabytek.

Przypominam, że od niedawna wszyscy subskrybenci usługi Netflixa mogą zapoznać się z 3 kolejnymi grami. Mój kolega z redakcji szerzej opisał je w tym tekście, więc jeśli nie jesteście z nimi na bieżąco, gorąco zachęcam zajrzeć do wymienionego newsa.

Jestem ciekaw, czy któryś z innych posiadaczy serwisów streamingowych rozważy w przyszłości także udostępnianie gier. Mam na myśli konkretnie takie platformy jak Disney+ czy HBO Max, które od niedawna jest dostępne również w naszym kraju.

Niestety, D+ zadebiutuje w Polsce dopiero latem tego roku. Wielu fanów MCU może z tego powodu ubolewać, ponieważ w maju trafi do kin Doctor Strange 2, którego fabuła mocno powiązana jest z serialem WandaVision. Ten w legalny sposób można obejrzeć jedynie właśnie przy pomocy streamingu z Myszką Miki w logo.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie