Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Mortal Shell – premiera i pierwsze recenzje. Godny następca Soulsów?

Dziś debiutuje Mortal Shell – mroczny RPG w klimatach Dark Souls. Pierwsze recenzje sugerują, że mamy do czynienia z dobrą grą – ale nie genialną.

Noty Mortal Shell są raczej pozytywne – w momencie pisania tego newsa średnia ocen krytyków w portalu Metacritic.com wynosi 76 procent (na podstawie 26 opinii). Dwie redakcje dały tytułowi 90 procent, podczas gdy 10 portali jest zdania, że RPG zasługuje na „zaledwie” 70/100.

Dziennikarz z Trusted Reviews, który wystawił grze wysokie 4,5/5, chwali ją za to, że oferuje ona głęboką, fascynującą podróż wgłąb ponurego świata. Redaktor PC Invasion, od którego RPG otrzymał ocenę 8,5, docenia powiew świeżości w mechanice, gustowną walkę i dobrą optymalizację.

Przedstawiciel włoskiego The Games Machine (7,6/10), wspomina, że choć Mortal Shell nie do końca perfekcyjnie realizuje wszystkie pomysły, to i tak jest dobrze – gra to obowiązkowa pozycja dla fanów gatunku.

Dalsze opinie są już mniej pozytywne. Dziennikarz Spazio Games napisał, że produkcja jest całkiem dobra, ale niewystarczająco zbalansowana i daleko jej do serii Dark Souls (tutaj RPG otrzymał notę 7,3). Natomiast krytyk z Everyeye.it twierdzi, że w grze zabrakło interesującego przekazu, walk z bossami, które zostawałyby w pamięci czy ogólnie bogatszej treści.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się