Sony idzie w zaparte. Kolejna gra z PS Plusa bez darmowej aktualizacji

Mortal Shell - logo PS Plus
PS4 PS5

Od dziś możliwe są do odebrania gry z grudniowej oferty PS Plus. Niestety, choć standardowo jeden z tych tytułów oferuje darmową aktualizację do next-genowego wydania na PS5, tak nie jest z edycją dodaną do subskrypcji. Twórcy Mortal Shell odnieśli się do tej sprawy.

Sprawa budzi dość sporo kontrowersji wśród społeczności graczy. Posiadacze gier z PS4 często otrzymują także darmowe aktualizacje stworzone z myślą wsparcia dodatkowych zasobów PlayStation 5. Tak jest zresztą w przypadku osób, które standardowo zakupią Mortal Shell, aczkolwiek subskrybenci Plusa są wyłączeni z tego benefitu.

(…) wersja Mortal Shell, która trafi do PS+, będzie tylko oryginalną edycją na PS4 (bez ulepszeń), która jest również grywalna na PS5 dzięki wstecznej kompatybilności.

– piszą twórcy Mortal Shell w odpowiedzi na zapytanie na Twitterze

Jak pewnie wiecie, obecnie do oferty PS Plus co miesiąc dołączana jest jedna gra, która wykorzystuje dodatkową moc PS5. W przypadku grudniowej oferty jest nią jednak Godfall: Challenger Edition, które już i tak mocno oburzyło subskrybentów usługi. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Cóż, niekoniecznie musi być tak, że tę decyzję podjęli sami twórcy omawianej produkcji. Spodziewam się, że takie wytyczne mogło narzucić samo PlayStation ze względu na utrzymanie tego, że w PS Plusie musi znaleźć się jedna gra, która użyje benefitów PS5. Są to jednak jedynie moje gdybania i ciężko tak naprawdę osądzić, jak jest w rzeczywistości.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie