Szef NetherRealm przerywa milczenie na temat Mortal Kombat 12. Co z grą?

Mortal Kombat 12 - co z tą zapowiedzią? Szef studia ma dobre wieści
Newsy PC PS5 Xbox Series

Mortal Kombat 12 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier, która nawet nie została potwierdzona. Fani się niecierpliwią, ale być może niedługo się doczekają.

NeterRealm Studios pracuje obecnie nad grą, ale jaką? Tego niestety nie wiemy. Wielokrotnie przecieki wskazywały na zapowiedź Mortal Kombat 12. Do tej pory poznaliśmy już mnóstwo mniej lub bardziej wiarygodnych wieści na temat kolejnej części uwielbianej serii bijatyk. Być może okaże się, że twórcy pracują jednak nad Injustice 3, ale większość fanów liczy na nowe MK.

Mortal Kombat 12 w 2023 roku?

Ed Boon ze studia NetherRealm niedawno pokusił się o jakiekolwiek nowe wieści o oczekiwanej grze. I choć nie wiemy, czy mowa tu konkretnie o MK12, czy o Injustice 3, fani mogą powoli przygotowywać się do wielkich ogłoszeń. Jeszcze przed galą The Game Awards 2022 szef twórców wyjawił, że nie ma co oczekiwać na niej ich nowej pozycji. Zapowiedź jednak jest coraz bliżej, a przynajmniej na to wskazują tweety dewelopera.

Boon postanowił odpowiedzieć na niektóre komentarze i pytania na Twitterze. Jeden z fanów zapytał, czy skoro deweloperzy nie zaliczyli obecności na TGA, pojawią się jakieś informacje na temat ich produkcji w ciągu kolejnych 6 miesięcy. Szef zespołu odpowiedział, że “Prawdopodobnie tak”. Inna osoba zapytała o możliwe okno wydawnicze kolejnej pozycji, na co w odpowiedzi padł 2023 rok, więc tytuł może faktycznie znajdować się na ukończeniu. Logiczne więc byłoby, że ich nowa gra zostanie zapowiedziana wkrótce, skoro ma zadebiutować w nadchodzącym roku.

Inną ciekawostką jest także fakt, iż kolejna gra studia ma zaoferować największe i najdłuższe wsparcie po premierze. Nie wiemy dokładnie, o jaki rodzaj zawartości chodzi, ale Boon wyjawił, że pod tym kątem tytuł ma przebić MK11. To ostatnia część serii, która w 2020 doczekała się wydania “Ultimate”. Skoro w ciągu pół roku możemy poznać konkrety na temat cyklu… czas powoli nastawiać się na przerwanie zmowy milczenia.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie