Mortal Kombat 1 z poważną awarią. Gra zapełnia dyski pecetów

Mortal Kombat 1 - znamy recenzje i opinie o grze. Czy warto zagrać?
Newsy PC

Jeżeli gracie w Mortal Kombat 1 na Steam, to możecie mieć spory problem. Okazuje się, że popularna bijatyka generuje nadspodziewanie duże dziennik awarii. Każdy błąd gry sprawia, że na dysku naszego peceta zapisywany jest zaskakująco duży plik. O sprawie poinformował jeden z graczy który zauważył, że miejsce na jego dysku bardzo szybko jest zajmowane przez pliki gry.

Mortal Kombat 1 i dzienniki awarii. Problem z plikami na dysku

Czy zauważacie czasami, że na waszym dysku w PC ubywa miejsca? Powody tych problemów bywają różne i wcale nie musi chodzić o instalowanie gier czy programów. Z podobnym kłopotem spotkał się jeden z graczy Mortal Kombat 1 na PC. Okazało się, że jego gra z platformy Steam ochoczo zajmuje dodatkową przestrzeń na dysku w komputerze. Nie chodzi tu jednak o dodatkową zawartość czy aktualizacje. Produkcja regularnie zapisywała pliki z raportami błędów. Te były jednak zaskakująco duże.

Dziennik błędów czy zapis występujących awarii to ściana surowego tekstu. Plik jest zapisywany po wystąpieniu problemu z grą i pomaga programistom znaleźć przyczynę usterki, aby ją naprawić. Wspomniany gracz zauważył, że każda awaria ostatniej odsłony Mortal Kombat wiązała się z zapisywaniem pliku, z których największy miał nawet 1 gigabajt. To bardzo dużo jak na coś, co powinno być wyłącznie tekstem, dlatego sprawa jest poważna.

Wygląda na to, że problem z grą jest całkiem poważny. Niedopuszczalne jest tworzenie tak dużych plików dotyczących awarii. Tym bardziej że te są zapisywane za każdym razem, gdy gra zaliczy crash lub inną nieprawidłowość. Co ciekawe, wspomniany gracz informował o tym jeszcze we wrześniu, choć niewiele to dało. Jak łatwo się domyślić, nikt wtedy nie zwrócił na to uwagi — a przede wszystkim nie zrobili tego twórcy. Czas na stosowną łatkę, która upora się z tym problemem.

Przypominamy, że premiera najnowszej odsłony serii Mortal Kombat miała miejsce 19 września 2023 roku. Gra ukazała się na PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S i Nintendo Switch. Mieliście już okazję rozpocząć swoją przygodę w tej bijatyce?

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie