Nowa gra Mortal Kombat do pobrania za darmo już dostępna

Mortal Kombat: Onslaught to nowa darmowa gra dostępna do pobrania
Mobile Newsy

Mortal Kombat: Onslaught to w pełni darmowa mobilna gra osadzona w uwielbianym uniwersum. Nie jest to jednak zwykła bijatyka.

Netherrealm Studios jeszcze w ubiegłym roku zapowiedziało nową mobilną odsłonę kultowego cyklu bijatyk. Tytuł jest dostępny do pobierania już teraz. Aby się nim cieszyć, potrzebujemy urządzenia z iOS lub Androidem na pokładzie. Co ciekawe, nie jest to zwyczajna bijatyka, a dość odważny, nowy pomysł.

Wedle Eda Boona, jednego z twórców cyklu, nowa mobilka to „strategiczna, drużynowa gra RPG z elementami kolekcjonerskimi”. Fabularnie opiera się na bogu Shinnoku, który postanowił zebrać relikty porozrzucane po wielu wymiarach, aby zyskał nieskończoną władzę. Gracze pomogą Raidenowi zepsuć te plany, zbierając drużynę najlepszych wojowników.

„Mortal Kombat: Onslaught wprowadza nowy poziom strategicznej rozgrywki i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak gracze budują swoje drużyny, aby pokonać różnych przeciwników i wyzwania” – obiecują twórcy. Rozgrywka faktycznie ma elementy RPG. Opiera się na zbieraniu nowych wojowników i walce z wrogami w systemie taktyczno-strategicznych potyczek. Nie jest to coś, do czego fani MK są przyzwyczajeni, ale jeżeli ktoś jest otwarty na nowe wyzwania, brzmi jak niezła zachęta.

Nową grę Mortal Kombat, która dla odmiany nie jest stricte bijatyką, pobierzemy z App Store’a i Play Store’a już teraz. Przyznam, że sama koncepcja brzmi ciekawie i jest z pewnością sporą nowością względem klasycznej formuły serii. Jeżeli twórcy zamierzają wspierać ją przez dłuższy czas, być może znajdzie swoje własne grono fanów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie