Tryb FPP w Mortal Kombat 1? Chyba mi niedobrze…

FPP W Mortal Kombat 1?
Newsy PC PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S

Nowy Mortal to świetna bijatyka, która jak zawsze przyciąga fanów dynamicznymi pojedynkami i brutalnością. Jeżeli jest wam za mało wrażeń, to możecie spojrzeć na rozgrywkę z zupełnie nowej, nietypowej perspektywy. Mod FPP w Mortal Kombat 1 pozwala na spojrzenie na walkę oczyma bohaterów…

Nie każdy mod musi okazać się dobrym pomysłem, choć w tym wypadku sprawa jest dość nietypowa. Rozgrywkę w Mortal Kombat (jak i w innych bijatykach) kojarzymy z perspektywy z boku. Widzimy w ten sposób sylwetki obydwu postaci, które mierzą się na arenie. Co, jednak gdyby zmienić taką kamerę na bardziej… osobistą?

To postanowił uczynić ermaccer, który stworzył wyjątkową modyfikację do najnowszej odsłony Mortal Kombat. Specyficzna fanowska modyfikacja dodaje do gry perspektywę pierwszoosobową. Możemy dzięki niej zobaczyć to, co widzi Scorpion podczas wykonywania ciosów, a także obserwować z bliska wszelkie Fatality i inne brutalności.

Okej, wygląda to okazale. Taki widok jest najzwyczajniej ciekawy, choć ciężko mówić o zupełnie nowej jakości zabawy. Postaci w Mortal Kombat 1 (z oczywistych względów) są bardzo szybkie, ruchy ciała (w tym głowy) cechuje wysoka dynamika. Pierwszoosobowy obserwator może dostać od tego niemałych zawrotów głowy.

Przyznam szczerze, że samemu poczułem dyskomfort po kilku chwilach obserwowania akcji z takiej perspektywy. Bardzo gwałtowne zmiany tego, co na ekranie nie sprzyjają skupieniu. Widok FPP w Mortal Kombat jest raczej zarezerwowany dla prawdziwych wojowników, którzy faktycznie stają do walki na ringu lub arenie. Mi zostaje wygodna perspektywa przed biurkiem oraz na kanapie.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie