Minecraft z historycznym, bilionowym rekordem na YouTube

Minecraft rekord YouTube
Mobile PC PS Vita PS3 PS4 PS5 Switch Wii U X360 Xbox Series Xbox Series S XOne

Minecraft to wciąż jedna z najbardziej popularnych gier wideo. Mimo upływu lat, twórcy cały czas mogą mówić o olbrzymim sukcesie.

Produkcja od Mojang przebiła niedawno bardzo ciekawy rekord.

Minecraft z bilionem wyświetleń

Co roku pojawiają się gry, które zdają się nowymi „ulubieńcami tłumów”. Niegdyś był to Minecraft, później przychodził czas na Among Us, Fortnite czy PUBG. Choć wiele z takich gier dziś już nie cieszy się aż taką popularnością, sława Minecrafta ewidentnie wyprzedziła samą grę.

To, że gra Mojangu jest jedną z najważniejszych pozycji w historii komputerowej rozrywki, udowadnia najnowsza, specjalna strona. Powstała z inicjatywy YouTube, które donosi, iż łączna liczba wyświetleń każdego filmiku z tej gry na platformie przebiła już bilion. Tak, bilion. Jeden i dwanaście zer. W ciągu 12 lat od wydania jest to nie lada osiągnięcie.

Jeśli każde z tych bilionów wyświetleń trwałoby tylko jedną sekundę, dałoby to ponad 30 000 lat. Jeśli każde wyświetlenie byłby blokiem Minecrafta o wymiarze 12 cali kwadratowych, mógłbyś zbudować stos, który sięgałby od Ziemi do Słońca i z powrotem – z około siedmioma milionami mil w zapasie. Tak duży jest jeden bilion wyświetleń.

Opis na stronie YouTube

Deweloperzy stworzyli nawet specjalny filmik dziękujący graczom za ich wkład w popularność tytułu.

Na wspomnianej stronie możemy podejrzeć, którzy twórcy na przestrzeni tych wszystkich lat najbardziej przyczynili się do osiągnięcia rekordu. Mamy także największe trendy podzielone na konkretne kraje i lata. Nie da się ukryć, że miłośnicy wykresów i statystyk mogą poczuć się tu jak w raju.

My z kolei polecamy zaglądać do naszych minecraftowych poradników, w których znajdziecie odpowiedzi na najbardziej skomplikowane pytania!

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie